Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » MOME Design-, és művészetelmél...

MOME Design-, és művészetelmélet szak? Bejutási esélyek?

Figyelt kérdés

Idén még csak 11.-es vagyok, de nagyjából most körvonalazódott bennem, hogy mégis merre tovább.

Az a problémám, mint szerintem most sokaknak, hogy ha reáltárgyakkal kéne tovább mennem, egy kukoricásban végezném, mint címerező, tehát, légyszíves a "menj inkább mérnöknek" hozzászólásoktól kíméljetek kérlek.

Művészettörténet, magyar, és informatika fakultáción vagyok idén. Az ott tanulóktól, vagy azoktól akik már átestek a felvételin egyszer (vagy akár többször is sajnos, a hallottak alapján), a szak felvételijén milyen elvárások vannak? Elég lehet az amit művészettörténelmen összeszedek (komolyan nyomatják, mivel a sulink egyik fele művészeti, és az ottani diákokkal vagyunk együtt), vagy bújni kéne a suli szakirodalmait?

Ezen kívül persze bármilyen tapasztalatra kíváncsi lennék, nem akarok az utolsó pillanatban készülni rá, ezt most tényleg nagyon akarom.


17/L



2014. jan. 9. 22:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Kiegészítésként még egy kérdést feltennék, hogy hallottam, hogy a felvételin ki kell választani egy témát és arról esszét írni/beszélni. Milyen témákat választottatok/választanátok?
2014. jan. 9. 22:12
 2/7 anonim válasza:
Ezt a honlapot ajánlom: [link]
2014. jan. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

BKF-en is van ez a szak, én annak a felvételijéről tudok nyilatkozni, itt megtalálod, hogy mi volt korábban a felvételi, nagyjából hasonlóra lehet számítani:

[link]


Ha érdekel a szak, szerintem mindenképpen érdemes elmenni nyílt napra akár már idén is, és személyesen tájékozódni :)

[link]

2014. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, meg is nézem ezeket mindjárt!:)

A nyíltnapos infót meg külön köszönöm!

2014. jan. 10. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
MOME-ra nehéz bejutni, a BGF-re talán könnyebb, de ott meg minden művészeti képzés fizetős.
2014. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálam ez meg problémás, saját költség kizárt, a diákhitelről meg mindenki tudja, hogy oltári nagy szívás...

Sulinkból tavaly ketten is bekerültek MOME-ra, igaz fotográfiára, de ezért reménykedek, hogy az itt megszrzett tudás elég lehet.

2014. jan. 11. 21:58
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nemrég érettségiztem, és közben felvételiztem is a MOMÉ-ra. Felvettek elsőre, ugyanúgy design- és művészetelméletre. :)

Az iskolát nagyon megszerettem, a közeg inspiratív és laza, a tanárok többsége azt vallja, hogy velünk akar dolgozni, kilépve a hagyományos tanár-diák hierarchiából.. Rengeteg, mindenféle óra van (a művészetfilozófiától a designelméleten át a tervezőkkel közös kurzusokig).

A felvételiről.. Szerintem nem érdemes fizetősben gondolkozni, drága.. A felvételi maga nekünk két fordulós volt, az elsőn vinni kellett egy választott alkotás dokumentációját, és adott kérdések alapján azt kellett elemezni, majd kaptunk egy másikat, és azt is. A második forduló szóbeli volt, amit én nagyon élveztem.. A tanárok kérdezgettek, de inkább volt beszélgetés, mint vizsgaszituáció.

Nem voltam művészetis, egy vidéki gimnáziumba jártam, és protekciós sem. Leültem és felkészültem. A sima művtöri könyvek mellett ajánlom Gombrichot, designhoz Ernyey Gyula könyveit. Sok sikert! :))

2014. jan. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!