Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bionikát átlagos (nem kiemelke...

Bionikát átlagos (nem kiemelkedő) képességekkel el lehet végezni, úgy hogy előtte a természettudományos tárgyakat autodidakta módon az előző évben újra áttanulod részletesen?

Figyelt kérdés

2014. jan. 10. 11:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A bionikát el tudja végezni, aki idejön és nem rest tanulni.

(Ha át akarsz valamit nézni, akkor a matekot és a programozást ajánlom, esetleg a fizikát.)

2014. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi az infót és bíztatást, abban reménykedem, hogy a neten keringő és egyéb személyes infók szerint is nagyon jól az alapokról kezdik az oktatást pláne programozást tekintve és ez sokat segít annak aki időt fektet bele és mélyebben szeretné elsajátítani a dolgokat nem csak felületesen, matek középszíntűm az 4 éve majdnem max pontos lett de nem voltam faktos de a deriválás, integrálás nagyon alapjait tudom vmennyire. remélem menni fog, mert érdekel a szak
2014. jan. 10. 15:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Simán, én full hülyén érkeztem, nulla tudással kb. Most már másodéves vagyok :) Igaz ehhez egy rakat szerencse, sok éjszakázás, és rengeteg vérfürdő kellett hozzá. Hát nem könnyű az biztos. Főleg, ha nem csak kettesre mész, mert akkor tényleg mindent kell tudni.


Ugye aki el akar helyezkedni, annak nem árt kettesnél jobb jegy, mert nagy a konkurencia, állásra meg egyelőre nincs sok szükség még. Persze a jövőben változik majd, és sokfelé el lehet helyezkedni. Plusz ha sikerül találni egy jó TDK helyet, vagy gyakorlati helyet, akkor tökmindegy hányasaid voltak, ott úgy is a kutatás a lényeg, és hogy mit raksz le az asztalra.

2014. jan. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ, ez biztató, bennem is megvan a motiváció elég erősen, annyira jó volna olyan szakmát űzni akár más akár saját céggel, amelyikkel könnyebbé, egészségesebbé, boldogabbá teszem az emberek életét, az emberiség előrehaladását szolgálom. remélem sikerül, neked pedig gratulálok akkor :)
2014. jan. 11. 17:42
 5/14 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok: igen amugy kellenek ide ilyen emberek, mert sokakat nem is erdelekel az egesz tudomany resze, csak jarnak az egyetemre. En lehet nem vagyok eltanulo, de rengeteg cikket olvasok, talalnanyokon agyalok, kiserleteket tervezek gondolatban.... erdekes, hogy pont szokszor a 2es 3-asok a legszenvedelyesebbek :) na meg aki szinotos es kutatis l. Ok i
2014. jan. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szoval,a szinotosok akik kutatnak is. Bocs telefonrol nemjo irni :)
2014. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
mondjuk a kettesek, bukdácsolás eléggé el tud kedvteleníteni azért :(((( mert önbizalmamat elvesztem
2014. jan. 13. 20:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Amugy ha jo tanulo is vagy, es erdekel is van hozza kreativitasod, akkor rengeteg lehetoseged lesz. Nekem csak a szorgalmon kell ugykodnom :), azert vannak igen nehez targyak, amikhez sok gyakorlas kell. Fokepp az. Ez nem seggelos bemagolos szak, 90%-ban nem.
2014. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na gépről vagyok. Szóval ilyen mentalitással biztosan nem fogsz bukdácsolni, amivel hozzáállsz. Azért azt is megmondom hogy vannak sokan akiket nem érdekel a szak igazából, de mégis nagyon sokan jótanulók. 4-5-ösökkel... Nem tudom, hogy mi lesz velük, lehet megtalálják majd a nekik tetsző területet. Tehát itt nem általános a bukdácsolás egyáltalán. Az fix, hogyha év közben csak napi pár órával többet foglalkoznék a dolgokkal, kb 4-5ös lennék. Meg sajnos képtelen vagyok 1-2-3 napnál többet tanulni egy ZH-ra vizsgára, és így vannak vegyesen 2-3-4-es jegyeim, érdeklődéstől függően. Persze változtatni akarok ezen, csak félévről félévre próbálok fejlődni, mert egyben nem megy. Bizony jellemformáló is az egyetem :)


Szóval nyugi, ha szorgalmas vagy alapból, és tisztában vagy a képességeiddel, mint megértés, absztrakció stb. Akkor te is 4-5ös kategória leszel. Ha meg becsúszik egy 2-3 semmi gond, mindig lehet javítani, de az se gond ha becsúszik. Akkor van baj, hogyha érdektelenségből buksz, és emiatt bukod a tárgyat, mert nem jársz be, nem írsz házikat, elbukod a pótzh-t, vizsgát és emiatt csúszol. Szerencsére ez még velem sem fordult elő, valahogy mindig sikerült megcsinálnom a tárgyat. Szóval ha nekem ment, akkor egy szorgalmas és felkészült emberkének tuti fog :)

2014. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és igen, ez nagy különbség a középsulihoz képest. Itt a legeslegfőbb dolog, az hogy MEGLEGYEN a tárgy :) bárhogyan is, de amikor ropogós indexbe beírják a jegyet, bármennyi is az, az földöntúli érzés :) Van amikor annak a kettesnek is örülni kell :) és van amikor megvágják az embert, pedig mindent megtett, de mond egy olyat amit nem kellett volna :) Még a legjobbakkal is megesik. Ez egyetem, nem középsuli. Teljesen más világ...
2014. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!