Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy átlagos képességű ember...

Egy átlagos képességű ember be tud jutni/eltudja végezni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Én orvos szeretnék lenni. A biológiát nagyon szeretem 5-ös vagyok belőle. A kémiát is szeretem abból 4-es, 5-ös vagyok. Én úgy érzem van bennem kellő elhivatottság, ez érdekel a legjobban és szeretnék gyógyítani. Viszont attól félek, hogy kevés vagyok hozzá. Én úgy gondolom, hogy nem vagyok egy zseni, nincs magas intelligenciám, átlagosnak tartom magam.

Mi a véleményetek, mit gondoltok erről? Illetve tudnátok tanácsot adni?

(Nyilván olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik jártasak ebben.)

17/L

Köszönöm előre is!


2013. dec. 14. 18:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*el tudja*
2013. dec. 14. 18:26
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Simán. A legtöbb orvosnak (legalábbis a mai rendszerben) amúgy sincsen magas intelligenciája, csak volt s*gge tanulni.
2013. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal inkább fontos a kitartás, mint az intelligenciád és ez nem csak az orvosira igaz. De a kémiát és biológiát nem árt ha emelt szinten szereted és úgy vagy belőle ötös :D
2013. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt a pályát szeretnéd, akkor nincs min gondolkozni, jelentkezz az orvosra, és a nyáron kiderül h felvettek-e. Nem fontos 180-as IQ-val rendelkezni, az csak egy szám, nem az dönti el, hogy ki lesz jó, esetleg kiváló kiváló orvos, hanem az elhivatottság, és a szakma iránti elkötelezettség.
2013. dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
sok- sok szorgalom kell és nagyon jó alapok bioszból kémiából /főleg/ és fizikából is.
2013. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
El. De miért kell minden mondatot "én"-nel kezdeni?
2013. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

"A legtöbb orvosnak (legalábbis a mai rendszerben) amúgy sincsen magas intelligenciája, csak volt s*gge tanulni."


A segg tényleges megnevezése baromi jó memória, ugyanis az kell hozzá. Továbbá IQ sem árt, mert baromira kell tudni szelektálni, ha az embernek nincs kedve benyalni a két hónap alatt 3000 oldalt.

A magas intelligencia a tényleges orvosi munkához kell, ugyanis szimpla szorgalommal még ne lesz az ember jó orvos, ugyanis a diagnosztikához IQ kell. Ráadásul jó kommunikációs készség és empátia sem árt.


Persze a sok irigykedő ember aki fényévekre van attól hogy egyáltalán egy biosz emeltet megírjon ötösre bizony előszeretettel mondogatja, hogy mi csak seggelünk... Hát lehet, de egész életemben még mindig az orvosin találkoztam a legnagyobb koncentrációban intelligens emberekkel.


Kedves kérdező, neked annyit tudok mondani, hogyha a bioszt és a kémiát szereted, akkor nyugodtan vágj bele.

2013. dec. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én olyan vagyok mint te, teljesen átlagos. Nem vagyok egy zseni de buta sem vagyok. A jegyeim is olyanok voltak mint neked. Bejutottam orvosira és csinálom már 3. éve. Semmi má nem kell hozzá csak egy kis ész és rengeteg szorgalom és kitartás.
2013. dec. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha van elhivatottságod, meg lehet csinálni. De tudnod kell hogy nem elég mondjuk 8-tól 6 -ig a suliban ülni, utána még pár óra könyvtárazás is kell. Tehát ha nem vagy zseni, fel kell készülnöd arra hogy nem sok magánéleted lesz, minden időd elveszi a tanulás. Javasolnám, hogy ülj be egy-két előadásra, hogy megtudd milyen szinten is mennek itt a dolgok.
2013. dec. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket, tanácsokat! :)

Most egy kicsit megkönnyebbültem, az önbizalmam is jobb lett.

19:35

Most még csak 11. osztályos vagyok. Szóval van még kb. másfél évem.


21:46

Nem tudatosan tettem oda a mondatok elé az "én"-t, valószínűleg az angol nyelv miatt van.


Annyira örülök, hogy egy olyan választ sem kaptam, hogy ne próbáljam meg. Mindannyian biztattok, ez olyan jó. :))

2013. dec. 15. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!