Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Előzetes kémia tudás nélkül...

Előzetes kémia tudás nélkül fel tudok zárkózni a dietetika szakon?

Figyelt kérdés

Sajnos csak mostanában találtam rá erre a szakra és nagyon beleszerettem,de eddig nem foglalkoztam a kémiával .

Ami még rosszabb,hogy eddig nem érdekelt és csak kimásoltam a füzetből a leckét felmérőkön,tehát a tudásom majdnem nulla.

Kicsit megilyesz ez a tény,de maga a dietetikusi állást szeretném.Mit szóltok,menne?


2014. jan. 11. 15:43
 1/2 anonim válasza:

Attól függ, h hanyadikos vagy. Ha 3.-os, akkor az lenne a legjobb, ha sürgősen keresnél egy kémia tanárt, aki vállal különórát. Majd érettségikor egy emelt érettségit tennél kémiából.

Ha 4.-es vagy, akkor sajnos ez a hajó elúszott. Lehetetlen felkészülni, az idő hiányában.

Sok ismerősöm van az orvosi szakokon (Szeged, Pest) és szinte mindenkinek a matekkal vagy fizikával vannak gondjai, merthogy azok is kellenek, nem csak a kémia.

Végezetül, azt tanácsolom, hogy keress valami mást, ami érdekel. Erre hamarabb kellett volna gondolnod. Sok sikert!

2014. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szia! ne aggódj, nem kell lemondanod róla. :) ez nem orvosi szak, ergo kémiából sem kötelező érettségizned. jó ha van előzetes kémia tudásod, mert a saját dolgod könnyíted meg, de pl nekem sem volt, mert én sem szerettem és nem is foglalkoztam vele soha a középsuli alatt. a pte-n annyira nem vészes a kémia oktatás, két félév. igazából simán meg lehet csinálni, ha foglalkozol vele. ne tudom máshogy hogy megy ez. szóval, szerintem menne, és ez legyen a legkisebb gondod.
2014. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!