Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyk gimnaziumba menyjek tovabb?

Melyk gimnaziumba menyjek tovabb?

Figyelt kérdés
Szeged kornyeki gimnaziumok erdekelnek, szinkituno vagyok, es vajdasagi, bacskai. Inkabb olyan iskolak erdekelnek, amiben erosek a termeszettudomanyi tantargyak (konkretan matek, fizika, kemia), de ott ahol lesz lehetoseg zenere jarni (hegedulok), meg sportra, es ott ahol (RENDESEN!!!) felkeszitenek versenyre. Meg meg valami, az igaz, hogy ha kulfoldon fejezem be a kozepsullit, akkor csak kulonbozeti vizsgak aran tudok csak bekerulni magyaroszagi egyetemre?

2014. jan. 4. 14:21
 1/5 anonim válasza:
menyjek vagy menjek vagy menyek
2014. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kérdező!


Először is, ha reálos vagy, mindenkép az erősebb iskolát javaslom. Inkább ne legyél kitűnő és írj majd emelt 5-ös érettségiket. Egyetemista vagyok, és én nem jártam jó gimibe. Keményen iszom a levét. Azon társaim, akik jó sulikba voltak, sokkal jobb eredményeket érnek el.


Ha külföldre mennél, hosszú távon, akkor lehetsz itthon magántanuló és évente vizsgázol.

Én ami javaslok, hogy ne tedd ezt. Ha külföldön tanulsz, és vissza jössz később, akkor elvileg a tantárgyaid nagy részét elfogadják, kivéve a töri meg a magyart.

Tapasztalatból beszélek. Ha nyugatra mész, akkor a GCSE és hasonló standardok pl az SAT is eurozónán belül elfogadott, csak perkálni kell a jegyek konvertálásáért, szóval nem kéne gondot okozzon, sőt(!) szerintem még előnyben is részesülsz. Bár ha itthon akarsz egyetemre menni, én itt érettségiznék.

2014. jan. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja meg, az otthon ott van, ahol a szív, szerintem a zene is. Én 8 éve dobolok. Doboltam innen 2000km-re is és ugyan olyan jó volt. A sportról anyi a véleményem, hogy a busz után futni bárhol érdemes* :D
2014. jan. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ja és menjek*
2014. jan. 5. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
na még egy ja és-t írok, csak hogy ismételjem magam :D Este van...
2014. jan. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!