Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok Szombathelyen, vagy...

Tudtok Szombathelyen, vagy közelében olyan céget, iskolát, helyet, ahol nem az új OKJ-s rendszer szerint lehet szakmát kitanulni?

Figyelt kérdés
Tehát nem 2 év alatt, hanem pár hónap tanulással.

2014. jan. 13. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem az iskola dönti el, hogy mennyi tanulmányi időhöz köti az adott szakképesítés megszerzését, hanem törvényi szinten van szabályozva. Ami annyit tesz hogy mindenütt egyforma az előírt képzési idő. 2013. szeptembertől lépett életbe az új okj, onnantól csak és kizárólag az új képzési követelményeknek megfelelően oktathatják a szakmákat.

Azok amik 2013. szeptember előtt indult képzések, azok még a régi okj szerint indulhattak el, tehát egy hosszabb okj képzésnél van átfedés, pl. én adóigazgatási szakügyintéző okj-re károk, 2012. szeptemberben kezdtem, 2 éves, most nyáron fogok végezni vele, de időközben ez a szak megszűnt jobban mondva már csak felsőoktatásban pénzügy-számvitel (államháztartási) fsz-ként indulhat a képzés. Attól mi még természetesen befejezhetjük a régi okj szerint okj iskolában a képzést.

Összefoglalva ne is keress mert nincs olyan...hogy most indul el a képzés a régi okj szerint.

2014. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a felvilágosítást.
2014. jan. 14. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!