Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szeretnék lenni,...

KedvesPitypang kérdése:

Pszichológus szeretnék lenni, de nem nagyon szeretem a biológiát. Van esélyem?

Figyelt kérdés
Igazából jeles vagyok bioszból, csak annyi az egész, hogy nem a gügyüm. Inkább hagyjam, és próbálkozzak más szakmával? A pszichológushoz milyen szakmák állnak még közel?

2014. jan. 13. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Pszichológián nagyon sok biológia van, ha nagyon nem érdekel/nem bírod, akkor felesleges belekezdened. Sok területnek teljesen ez az alapja.


De ha leírod, pszichológián belül milyen terület érdekel, milyen irányban szeretnél elhelyezkedni, akkor tudok érdemibb választ is adni (pszichóra járok). :)

2014. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nézd,szinte majdnem mindig úgy van,hogy ahhoz,hogy azt a munkát csinálhasd,amit szeretsz,meg kell tanulni néhány olyan dolgot,ami abszolút nem érdekel.Itt azt kell mérlegelned,hogy érdekel-e eléggé a pszichológia,hogy a bioszt megtanuld hozzá,vagy nem.Viszont túl sok biosz nincs benne,tehát messze nem annyi,mint az orvosiban,szerintem bírható.
2014. jan. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológiára készülsz és közben csak a biosz miatt el is pártolnál tőle? Ez nem valami jó hozzá állás. A pszichológia egy egész életre szóló komoly hivatás amihez rendkívül nagy elhivatottság kell, rengeteg tanulás, önfejlesztés, empátia, magas fokú érzelmi intelligencia, sok-sok kitartás és még sorolhatnám. Szóval ha így állsz hozzá kétszer is gondold meg, hogy mire jelentkezel majd.


Amennyire tudom még talán az emberi erőforrás áll hozzá a legközelebb, csak ott meg elvileg a matek kemény.

2014. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez csak egy kis rálátás hogy miről is lenne szó.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

2014. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!