Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnök, biológia tanár,...

Biomérnök, biológia tanár, vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés

Kedvenc tantárgyam a biológia és a matek.A többi tantárggyal sincs különösebb bajom,szeretek tanulni,viszont a kémia nem az erősségem.(Nem valami jó a tanárunk,ránk hagyja a dolgokat + nem vagyok zseni belőle,sajnos).Orvosiról már lemondtam emiatt.Gyerekkel szívesen foglalkoznék,ugyanakkor kutatásokat is legalább ennyire szeretnék végezni.

Örülnék,ha írnátok pár sort,hogy milyenek ezek a szakok,mennyire nehéz,milyen az egyetem,elhelyezkedés szempontjából mik a kilátások stb.



2014. jan. 13. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
sztem az elsővel lehet könnyebben elhelyezkedni
2014. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnök szinte ugyanaz, mint a vegyészmérnök, ami ugye kémia. Másik kettővel nem lehet pénzt keresni, szerintem.
2014. jan. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a három lehetőség van, akkor a következő a véleményem:


"kémia nem az erősségem"

ennek tudatában a biomérnök kizárva....hacsak nem mész majd magántanárhoz. A biomérnök alapja a matek, és a kémia. Ez ahogyan mondták már előttem gyakorlatilag egy speciális vegyészmérnök képzés.


A gyógypedagógiát felejtsd el, mivel a környezetben azt látom, hogy őket küldik el a legtöbbször és sok intézménynek nincs is rá pénze, vagy protekció alapján kerülhetsz be (kihalásos alapon megy).


Biológia tanár az jól hangzik, bár ott is van kémia, de minimális, és azt betudod magolni is akár (biokémia), ehhez a matek tökéletes párosítás, szóval biológia-matek tanár. :)

A pénz az adott, nem sok, de van minimális feljebbjutási lehetőség. Közben lehet kutatni ha akarsz, és van időd, szóval ez is adott.


Esetleg érettségi után egy éven keresztül felkészülsz majd kémia érettségire, és felhozod magadat, ekkor csak 1 tárgy lesz, és talán sikeresebb lehetsz. Ha ez meg van, akkor lehet biomérnök.

2014. jan. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Biológia tanárnak tanulok és a kémia itt minden csak nem minimális. Persze nem annyi mint egy kémiás szakon, de a biológia és a kémia jó pajtások, legtöbb tárgyamhoz kell. Nem akarlak lebeszélni, én sem voltam nagy vegyész lélek, és mégis boldogulok, csak nehogy nagyot nézz majd ha odajutsz ,hogy mi ez a sok képlet....
2014. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!