Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? Gyógypedagógia...

Mit tanuljak? Gyógypedagógia (azon belül logopédia) vagy pszichológia?

Figyelt kérdés
Még ugyan van 2 évem eldönteni,de most kéne fakultációt választanom és jó lenne eldönteni melyik irányba induljak.Tanácsok,hogy szerintetek melyiket érdemesebb tanulni?:)

2014. jan. 13. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

amelyik közelebb áll hozzád, pszichológusként jó, ha elmész mesterképzésre is!!

keresett a logopédus szakma

2014. jan. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A biosz fakttal nem tudsz mellélőni, mert mindkét szakmához szükséged lesz rá, egyetemen előny a tanulásnál.
2014. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá,csak az a probléma,hogy a biosz nem tartozik a kedvenceim közé,lehetőleg azt próbálom mellőzni,hiába tudom,hogy mindkét helyen szükségem lehet rá :P
2014. jan. 13. 22:01
 4/8 Joola ***** válasza:

hát pszichón nagyon (!) kell a biosz, szóval azzal tényleg nem lősz mellé, ha felveszed. és nem csak ajánlott, de muszáj elvégezni az MA-t, és utána még egy rakat képzést, rendkívül elhivatottnak kell lenni és nagyon kell akarni. pszichón még az angolt nyomják, a többi középiskolai tárgy nem fog előkerülni.

logopédiáról nem tudok nyilatkozni.

2014. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs az Offért, de megtudhatnám melyik egyetemre jársz?
2014. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Joola! Az angolt azért nyomják, mert fontos vagy azért, mert kell idegen nyelv? Ergo ha angol anyanyelvű országban járok egyetemre ilyen szakra, akkor nem lesz idegen nyelv?
2014. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az angolt azért nyomják, mert rengeteg szakirodalom nincs lefordítva magyar nyelvűre, így eredetiben, angolul kell olvasgatnod, megértened stb. Nyilván angol anyanyelvű közegben ez az alapvető, nem fogsz ott magyar nyelvű szakirodalommal találkozni. Viszont az, hogy kell-e idegen nyelven beszélni, szerintem egyetemenként változó lehet, úgyhogy az adott egyetemen, ahova járni szeretnél, ott érdeklődj, követelmény-e bármilyen nyelvtudás, nyelvvizsga az angolon kívül.
2014. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joola ***** válasza:

így igaz, angol a pszichó "hivatalos nyelve". vagyis elég kevés szakirodalom van magyarul, ami gond, h elvárják az angolt de nem tanítják :/ és ezt sehol nem jelzik mielőtt felvételiznél. amúgy MA diplomához két középfokú nyelvvizsga szükséges, egyiknek angolnak kell lenni.

ha nekem szólt a kérdés, én a pécsire.

2014. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!