Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy tanító szak?

Pszichológia vagy tanító szak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 13. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyi információ alapján vársz választ a kérdésedre, akkor neked inkább egyik se.
2014. jan. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ha ilyen választ írsz akkor miért is válaszoltál ide?

miért kell egyes embereknek ilyen köcsög módon válaszolnia egyszerűen nem értem. te ettől érzed magad jobban? most komolyan?? nehezed re esett volna kicsit kedvesebben válaszolni? akár hányszor kiírok egy kérdést nincs olyan h ne válaszolna egy bunkó, amivel kb semmit nem érek csak felhúzom magam, hogy miért ilyenek az emberek.

Az ilyen emberek csak is élet untak lehetnek, fásultak vagy csak zokni van a seggükben, már bocsánat :D

úgyhogy szerintem hord el magad innen te, mert szerintem te meg erre az oldalra nem vagy való.

ilyenkor gondolkozok el hogy miért is akarok én segíteni az embereken..persze nem lehet mindenkin se segíteni.

2014. jan. 14. 07:49
 3/11 A kérdező kommentje:
ja és kösz. szépen indult a reggelem.
2014. jan. 14. 07:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen húzod fel magad a semmin, egyáltalán nem voltam bunkó. Gondolkozz el azon, hogy lehet, nem az itt lévő emberek miatt kapsz ilyen válaszokat, hanem egyszerűen nem tudsz kérdezni.


Segítő szándékkal jöttem, ugyanis pszichológiát tanulok. Van bennem empátia, nem szoktam bunkózni (ahogyan most sem tettem). Úgy gondolom, elég idős lehetsz ahhoz, ha már a továbbtanulás kérdésével foglalkozol, hogy értelmes módon írj ki kérdést - ugyanis csak így a két szak között nyilván mindenki az alapján dönt, hogy ő melyiket választotta/melyik tetszik neki. Azzal pedig kérlek szépen, te nem fogsz sokra menni. Jó lenne, ha leírnád, miért e kettő között gondolkodsz, milyen képességeid vannak, milyen tárgyak érdekelnek, és miért nem tudsz e kettő közül választani. Valamint hogy a pszichológián belül milyen terület érdekelne (mert rengeteg féle van, és nem mindegy, milyen utat kell majd bejárnod hozzá).


Sajnálom, hogy rosszul indult a reggeled, de elhiheted, nem az egy darab mondatom volt az oka, magadban kellene keresned a problémát.

2014. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Viszont ha így gondolkozol az emberekről, tényleg jobb, ha nem velük akarsz foglalkozni egész életedben.
2014. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ég és föld a két szak.

Ha már csak ennyit kérdeztél, és visszakérdezek, hogy a biológia hogy megy Neked? (mert pszichológia szakon nagyon komoly anatómia, élettan és neurológia oktatás van, ezeken szoktak elvérezni a hallgatók, szóval ha ez is érdekel akkor én a pszichológiát javaslom.(nyilván hogy első válaszolónak is igazat adjak, mert egem ez jobban érdekel mint kicsiket tanítani)

2014. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ettől függetlenül kedves első válaszoló akkor sem volt túl kedves a válaszod, ezt szerintem te is beláthatnád. Ha emberekkel fogsz foglalkozni akkor majd őket is elintézed ilyen válaszokkal? ez téged is minősít.

..

Engem érdekel a biológia, más kérdés hogy képes lennék-e rá hogy megtanuljam, de ha felvennének akkor minden erőmmel azon leszek, hogy sikerüljön.

Én az életemben mindenképp emberekkel szeretnék foglalkozni, szeretem a gyerekeket is, sok tesó felnőtt mellettem meg most is van ilyen korosztályú tesó és van is türelmem hozzá látszik hogy az iskolában felnéz a tanító nénire szereti, nem úgy, mint már az egyes kamaszkorúak.

Az embereknek a belső világa is nagyon vonz és talán erre hajlok a legjobban, csak olvasván hogy ez mennyi energia és még mester után is további több év gyakorlat néha kicsit elrettent.

De hogy őszinte legyek leginkább most az érettségi rettent el a legjobban, mert nagyon jól kell teljesítenem, hogy egyáltalán még a fizetős ponthatárt is elérjem

pszichológián.

2014. jan. 14. 08:55
 8/11 A kérdező kommentje:

az hogy most a pszichológián belül mivel szeretnék majd szakosodni, azt most még úgyse tudnám megmondani, egyenlőre ott tartok, hogy egyáltalán kerüljek be.

Pszichológiával kapcsolatban már rengeteget olvastam, tisztában vagyok vele, hogy mik a lehetőségek.

2014. jan. 14. 09:03
 9/11 A kérdező kommentje:
nekem most az lenne egy nagy segítség ha egy tanító szakos hallgatóval vagy már egy végzett hallgatóval tudnék beszélni .
2014. jan. 14. 09:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Látod, lényegében amit ezekben a válaszaidban leírtál, azzal kellett volna kezdened, akkor nem teszek megjegyzést, és lehet, hogy már rég kaptál volna érdemi választ.
2014. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!