Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angoltanár szeretnék lenni....

Angoltanár szeretnék lenni. Hol tanuljak? Nekem való lenne?

Figyelt kérdés

van pár problémám és kérdésem.

még nem találkoztam olyan tanárral, aki nem az ELTE-n végzett volna. akkor nekem is oda kell majd jövőre felvételiznem? (most 11.-es vagyok) kicsit tartok ettől a sulitól mert nagyon elméletközpontú és elég kemény is, nekem pedig nincs túl hatalmas szorgalmam, kivéve, ha érdekel az, amit tanulok.


milyen egy anglisztika szak? azon kívül, hogy angolt tanulok :D


sajnos nincs jó nyelvérzékem. ez baj? de könnyen tanulom az angolt, a nyelvtan mindig megy, a szókincsemet tudom fejleszteni, de ha akcentussal szólnak hozzám azt nem értem meg. ezen hogyan tudnék változtatni?


érdemes egyáltalán elvégezni az egyetemet? lesz rá kereslet? gimnáziumban vagy nyelviskolában szeretnék tanítani.


előre is köszönöm!


17/L


2014. jan. 14. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

'sajnos nincs jó nyelvérzékem. ez baj?'


ha tenyleg nincs nyelverzeked, miert akarsz nyelvtanar lenni? de most komolyan, annyi tehetseges ember van, miert akarod eloluk elvenni a helyet, lehetoseget, munkat?


nem csak az ELTE indit angol szakot, pl. Pecsen is indulnak ilyenek. ellenben angol szakra szerintem fel sem vesznek, ha nincs minimum egy eros kozepfoku nyelvvizsganak megfelelo tudasod (szoban es irasban), irodalmat is beleertve.


17 evesen meg van idod osszeszedni magadat, de igy, immel-ammal, nem fog menni.

2014. jan. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

dehogynincs tudásom. ezt honnan veszed???


nincs nyelvérzékem szerintem, de megy az angol, van is középfokú nyelvvizsgám. mert megy, de nem zsigerből.

2014. jan. 14. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:
pont az lenne a lenyege, hogy zsigerbol menjen, kulonben tanarkent olyan leszel, mint aki csak par leckevel jar a diakok elott.
2014. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!