Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon hol vannak...

Magyarországon hol vannak kémia szakok, Pécsen és Pesten kívül? Vegyésznek csak úgy lehet tanulni, hogy előbb kémiára jelentkezem, aztán arra szakosodom?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemet ajánlanátok, akik ide járnak, nem bánták meg?

2014. jan. 14. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen, a jelenlegi képzési rendszerben ez az útja a vegyész képzésnek.

Vegyész képzés van még Veszprémben, Debrecenben és Szegeden is.

A kémia alapszak több főiskolán is van, de azt nem ajánlanám, mert utána hiába mész Msc-re vmelyik egyetemen, a munkáltatók az alapszakot is megnézik majd az állásinterjún, és érthető módon nem részesítik előnyben a főiskolai alapszakon végzetteket!

De, ha rám hallgatsz, akkor kémiával inkább gyógyszerésznek mész!

Egy vegyész.

2014. jan. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Én Pannon Egyetem kémia alapszakos vagyok és egyáltalán nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem. Szerintem ez a szak simán top 3-as az országban.

Ha meg rám hallgatsz akkor azon a területen helyezkedsz el ami tetszik a kémián belül. Tény, hogy a vegyészek minden területen keresettek, és a legjobban az analitikusokat fizetik meg. Itthon lehetőség van gyógyszerészetben, nukleáris iparban, analitikusként, egyetemeken kutatóként,/óraadóként és különböző vegyi gyáraknál elhelyezkedni, szóval van választék, csak mobilisnak kell lenni.

2014. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Kedves előző!

Te még egy naiv egyetemista vagy én viszont kint dolgozok már 2 éve a vegyiparban. Hidd el, nem kapkodnak a vegyészek után és feleannyira sincsenek megfizetve, mint a gyógyszerészek!

Természetesen mindenki maga dönt az életéről, csak jó tanácsot szerettem volna adni!

A kutatókról ne is beszéljünk, az utóbbi időben Mo.-on teljesen háttérbe vannak szorítva és alig keresnek.

Kérdezzetek utána! Siralmas a helyzet. :((

2014. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még gondolkozom, de már kevés időm van
2014. jan. 15. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 válaszoló felesleges fölényeskedned, nem vagyok "naiv egyetemista" akinek fogalma sincs a munkaerőpiacról. Nem írtam, de még csak nem is utaltam arra, hogy kapkodnak a vegyészek után, de végzés után 2-3 hónap alatt lehet állást találni, ami más területekkel összehasonlítva egyáltalán nem rossz. A magyarországi gyógyszerész és vegyész átlagfizetések között 16% eltérés van a gyógyszerészet javára, szóval nem igaz, hogy "feleannyira sincsenek megfizetve". Ezentúl a vegyész szakokon általában van gyógyszerész specializáció, szóval nem két teljesen különálló területről beszélünk. Abban egyetértünk, hogy siralmas a helyzet, de hát itthon hol nem az?
2014. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Nincs olyan, hogy vegyészen gyógyszerésznek szakosodsz. Esetleg gyógyszervegyészmérnök msc van Pesten , de annak köze nincs a gyógyszerész képzéshez. Aki azt írta , hogy dupláját keres egy gyógyszerész nem mondott hülyeséget, mert egy gyárban sajnos ez van. Tudom, mert tapasztalom. 5 év gyakorlattal majdnem fele a bérem, mint egy frissen végzett gyógyszerésznek. Egx vegyész
2014. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!