Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek friss diplomás,...

Szerintetek friss diplomás, pályakezdő vegyészként, nyelvvizsga nélkül van esély bárhol elhelyezkedni itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem vegyész szakon az egyetemen, de nem sikerült az angol nyelvvizsgám, és még feltehetőleg fél éven belül nem is lesz meg. Nagyon sok helyen azt látom, hogy középfokú angol nyelvtudás és 2-5 év munkatapasztalat a minimum, tehát ez alapján esélytelennek tűnik a dolog. Ti hogy gondoljátok? Mindenképp szeretnék elhelyezkedni, de ez eléggé csiki-csuki helyzetnek tűnik.
2012. márc. 11. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Van olyan, hogy egyetemi diplomát meg lehet csinálni legalább egy nyelvvzsga nélkül?
2012. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
13%

Mert külföldön kellenél, ha nem értesz semmihez? Nyilván nem csak a kötelező 4 hetes szakmai gyakorlatra kellett volna csak elmenni, hanem ha már egy éve elmentél volna gyakornoknak, akkor mostanra már át is vennének.

Azért a középsuli 4 éve és az egyetem 5 éve alatt egy nyelvből egy nyamvadt középfokú sem ment? Közgázon szakmai kell két nyelvből!

2012. márc. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
cserébe a közgázon nem nagyon kell érteni semmihez
2012. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Feküdj rá az angolra, anélkül tényleg nem érsz semmit. Sajnos most válság van, mehetsz a diplomáddal csatornát takarítani a minimálbér feléért-harmadáért.
2012. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozz és közben teljes erőbedobással éjjel-nappal tanulj angolul, nézz filmeket, olvass, ha lehet beszélgess angolul. Biztosan sikerülni fog ha rászánsz mégegy- két hónapot. A vegyész szak kemény dolog, labor,elmélet stb. Mindenképpen próbálj valahol elhelyezkedni, mindegy hol, mert az is munkatapasztalatnak számít. Drukkolok, sok sikert!
2012. márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Vegyész diplomát nem kapsz kézhez középfokú nyelvvizsga nélkül. Addig tényleg nehéz elhelyezkedni. Neked más nyelvből van már nyelvvizsgád?

Egyébként szakmai tapasztalatnak számít a diplomamunka készítéséhez a szaklaboratóriumi gyakorlat is.

Elhelyezkedésnél nem mindegy, milyen területen készítetted a diplomamunkád, illetve mennyi idő alatt végeztél az egyetemen.

2012. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kseredj el. Ha a vegyész szakot megcsináltad nem lesz nehéz az angol sem. Tanulj keményen 2 hónapot és jelentkezz be nyelvvizsgára. Mérlegeld mi megy neked jobban a nyelvtan vagy a szavak tanulása. Ha az első, akkor válaszd az origó nyelvvizsgát, mert ott tudsz szótárat haszálni, de a nyelvtant vágnod kell. Előnye még, hogy minden hónapban van, így nem kell várnos 3 hónapot, hogy ismételd. Ha jobban mennek a szavakat válászd a telc-et vagy ECL-t. Én vegyész vagyok és vegyészkét dolgozom. Az angol napi sziten kell szóban és írásban is. De én sem vagyok nyelvzseni, sőt nem túl jó a nyelvérzékem.
2012. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő: köszönöm a tippet a nyelvvizsgával kapcsolatban. Azt hiszem a nyelvtan jobban megy, mint a szavak magolása :)


Aki azt kérdezte, hogy lehet diplomám nyelvvizsga nélkül: nos diplomám nincs, de az államvizsgám megvan. Tehát megvan az egyetemi végzettségem.

2012. márc. 14. 19:26
 9/10 A kérdező kommentje:
A 2. kommentelőnek szeretném üzenni, hogy azért ne hasonlítsa már össze a közgázt a TTK-val. Hadd ne magyarázzam meg, hogy miért ;D
2012. márc. 14. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg üzenném a csatornapucolósnak, hogy a vegyész szakma az egész világon hiányszakma, mert mindenhol "fújkémia!" van! Szurkolok én is Neked, bár én csak 3 év múlva leszek vegyész, igaz már egy éve dolgozom is kutatásban:)
2012. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!