Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elvégezni valamelyik...

Érdemes elvégezni valamelyik szakot? Diákhitel kérdés is?

Figyelt kérdés

Igazságügyi igazgatási és a Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási szakra gondoltam.Nem biztos,h bekerülök államira,akkor a költségtérítéshez vennem kellene fel diákhitelt.Megérné így belevágni,hogy valószínűleg diákhitelt kellene igényelnem?

Mekkora az esély költségtérítéses szakról államira átkerülni?


2014. jan. 14. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Kicsi az esély és nagyon kell érte teperni pont ezeken a szakokon. Még szerencse is kell hozzá, mert hiába vagy a legjobb tanuló az évfolyamon, ha az eredetileg államira felvett hallgató minimálisan (akár 2-esre) is de teljesíti a követelményeket akkor államin marad, ami annyit jelent hogy nem üresedik meg állami férőhely és nincs hova átjelentkezned kitűnővel sem.

De remény mindig van..pl. ez nekem igazgatásszervező szakon sikerült, de csak 2. év végén, most harmadikos vagyok. viszont ahogy írtam nekem is az kellett hogy sikeresen át tudjak jelentkezni, hogy az eredetileg 15 állami férőhelyről bukjon ki valaki véglegesen, vagy fogyjon el az államilag támogatható féléveinek a száma (nem mindenkinek első képzés egy adott alapképzés tehát időközben is lefogyhat a 12 állami félév akkor is felszabadul a helye)

2014. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Én is úgy gondolom,hogy ehhez kell a szerencse.És nem tudom,hogy a későbbiekben mennyi az esély elhelyezkedni bármelyik szakkal is?

Mert elég kellemetlen lenne ha egy semmit érő diplomáért kifizetnék több százezret.

2014. jan. 15. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!