Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy Műszaki...

Gépészmérnök vagy Műszaki menedzser?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A fent említett 2 irány közül melyiket tartjátok jobbnak, könnyebbnek, tanulhatóbbnak...?

Utána olvastam, de elég vegyes véleményeket találtam.

Bár a többség talán leszólta a műszaki menedzser szakot, mivel az büfészak, nagyon könnyű, más inkább elkezd mellette másik iskolát, stbstb.

Ki, hogyan látja ezt? A műszaki menedzser valóban egy könnye(bbe)n elvégezhető szak, mint bármelyik másik, valamint tényleg nem is érek vele semmit?



2014. jan. 14. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Jobb: egyértelműen gépész

Könnyebb: egyértelműen műmenedzser

Tanulhatóbb: mindegyik tanulható


A műmedzserek mindenféle műszaki területhez értenek egy kicsikét, ami sok mindenre nem elég. A gépészmérnököket szerintem nem kell bemutatni.


A kettő közül mindenképp a gépészt válaszd!

2014. jan. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Műment tanulok a BME-n.

A nehézség nem mindig arányos azzal, hogy mennyire fogsz sokat keresni.

Ha TÉNYLEG érdekel a fizika/mechanika/stb, akkor egyértelműen gépész. Ha érdekel az üzleti élet, az hogy átláss egy céget, tudj döntéseket hozni akkor viszont műmen.

Ha céget szeretnél indítani, műmen.


Elhelyezkedés szempontjából egyértelműen gépész. Ha el tudod adni magad akkor műmen. Teljesen emberfüggő. Én elkezdtem egy mérnöki szakot. Fél év alatt rájöttem, hogy én ennyire mélyen nem akarom megtanulni...(Nem kibuktam...)


Az a helyzet, hogy tényleg lenéznek itt minket az egyetemen a mérnök hallgatók mert azt gondolják hogy GTK és akkor már büfé. Velük csak közölném, hogy tanultam villamosmérnökin is fél évig digitális technikát és műmenen is. Ugyanúgy leadtak mindent sőt VIK-es ismerőseim amikor megkérdeztem egy feladatról amit nem értettem azt mondták ezt ők Digit 2-n veszik. Elismerem, TALÁN, annyira a számonkérés nem kemény mint VIK-en, de az anyag le van adva. (Bukási arány természetesen magas ennél a tárgynál)

Mi 600-an kezdtük és most jelenleg egy másik tárgynál 280-an vagyunk bukottakkal együtt. 3 vizsga után eddig 16 embernek van meg ez a tárgy. Nagy szerencsémre köztük vagyok, és kérlek ne mondjátok hogy mindenki hülye a szakon mert ez nagyon nagy általánosítás lenne. Főleg hogy nem az első félévben vagyok.

Matematika A1(Még viken végeztem) A2(GTK) szvsz ugyanolyan nehéz volt, sőt A2-ből kettes A1-ből hármas voltam...


Az, hogy más egyetemeken mennyire nehéz műmen azt nem tudom. Azt tudom hogy hajnalig is tanulok ha kell, és gyakran kell...

2014. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 19. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!