Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogorvosi? Érdemes megpróbálno...

Fogorvosi? Érdemes megpróbálnom? Segítség

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, biológia és kémia emeltre készülök. Elég későn döntöttem el így még nemrég kezdtem el komolyabban tanulni az emelt érettségikre. A tanárom azt mondta hogy szerinte körülbelül 60%ra tudnám megírni őket. Érdemes így megpróbálni? Akár költségesen is. Vagy inkább halasszak egy évet és próbáljam meg jövőre? Ha idén nem vesznek föl az újraérettségizés a 2 emeltből 100ezer forint, viszont ha idén nem érettségizek belőlük akkor ingyenes. Mit csináljak? Segítség

2014. jan. 15. 20:26
 1/8 reptoid ***** válasza:
66%

Megírod most az érettségiket emelt szinten, aztán lesz, ami lesz. Ha felvesznek örülsz, ha nem, akkor eldöntöd, hogy mész-e önköltségesre (már ha beírod). Ha nem vesznek fel, jövőre újraérettségizel, ami egyébként csak 50 ezer forint, nem 100.

Mondjuk ha 100 Ft-on majrézol, akkor biztosan komolyan gondolod az önköltségest?


Azt honnan vetted, hogyha idén nem érettségizel belőlük, akkor ingyenes?

2014. jan. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki érzi magában, hogy mire képes. Olvasd el a követelményeket mindkét érettséginél, nézd meg az előző évek feladatsorait, majd döntsd el, hogy hol tartasz, meg tudnád-e tanulni érettségiig.

Amúgy ha ez megnyugtat, az én tanáraim sem hitték, hogy meg tudom csinálni (egészen konkrétan kinevettek), aztán mégis sikerült mindkettő emeltre, elsőre bekerültem :) Ez két éve volt...

2014. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*mindkettő emelt
2014. jan. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 reptoid ***** válasza:
100%
A másik meg, hogy túl nagy pontkülönbség nincs az önköltséges meg az állami ösztöndíjas helyek között. Jó eséllyel vagy mindkettőre felvennének vagy egyikre sem.
2014. jan. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ha ki tudod fizetni a tandíjat

akkor menj idén, és ne halassz


ha ingyenes állami helyre pályázol

és mindenképp ilyen drága szak az álmod, vágyad

akkor tanulj még, és halaszd el a jelentkezést


ha így is, úgy is diákhitelből fizetnéd a kiadásokat, tandíjat,

akkor vágj bele neki már most, kár várni...

ki tudja, mit hoz a jövő

2014. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet félreértettem valamit, nekem azt mondták egy emelt újraírása 50ezer. Mondjuk ez az összeg tényleg eltörpül egy félévi tandíjhoz képest is, de ha teljesen felesleges akkor nem is próbálkoznék.. Csak félek, hogy nem is számít semmit hogy a költségest is beírom mert közel azonosak a ponthatárok..
2014. jan. 15. 20:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy azt tudod hogy tavaly az önköltségesre bejutni nehezebb vt semmelweisen 428 pont kellett (míg az államira 422) am meg nagyon drága egy félév több mint egy millió
2014. jan. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

már hogy lenne magasabb a fizetősön? ki az a hülye aki inkább fizet, minthogy államira járjon, ahova elég lenne a pontja?

max ha valami debil első helyre írta a fizetőset.. nem állami és utána fizetős

ezt nem igazán értem:D

2015. máj. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!