Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ORVOSOK, GYÓGYSZERÉSZEK!...

ORVOSOK, GYÓGYSZERÉSZEK! Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Dönteni kellene. Biológia-kémia fakultációs vagyok, mindkettőt szeretem, és régi elhatározásom, hogy meg szeretném gyógyítani az embereket. 12 év alatt végig mindenből kitűnő vagyok (és nem azért, mert gyenge lenne az iskola), imádok tanulni, és imádom gyakorlatban felhasználni azt, amit tudok. Elhivatott vagyok, precíz és mindezt arra szeretném fordítani, hogy másoknak segíthessek. A kérdés nem ott van, hogy hova vennének fel egyetemre.

Hol tudnám kielégíteni ezt a fajta "tudásvágyamat"? Nem akarom azt, hogy egész nap egy laboratóriumban kémcsöveket töltögessek, ahogyan azt sem, hogy egy orvosi rendelőben ülve irkáljak fel mindenféle bogyókat, miközben nem ismerem azok hatását. Embert akarok gyógyítani, de a kutatások, újfajta gyógyszerek megismerése is érdekelne. Nem akarok leragadni egy szinten, folyamatosan fejlődni szeretnék.

Mindezek tükrében melyik szakot ajánlanátok nekem?



2014. jan. 17. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

ha tényleg jó vagy,akkor a kutatás szakosodást ajánlanám,amit mind a gyógyszerész szakon,mind ált. orvosin meg lehet valósítani,de oda azok kerülnek be majd,akik tényleg tudnak,szóval hajrá :)

illetve a gyógyszerészetin kétszer olyan részletesen veszik a kémiát,mint orvosin:)

üdv,egy gyógysz.hallgató

2014. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Utolsó: Kétszer olyan részletesen? Hát szerintem attól sokkal részletesebben. Míg az orvosoknak van első félévben egy " nagyon kemény " orvosi kémiájuk. Addig mi az egyetemi éveink alatt végig vesszük hatalmas részletességgel az összes létező kémiát. :)

Üdv.: Egy gyógyszerészhallgató.

2014. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
még elsős vagyok,és ennyi tapasztalatom van csak :)
2014. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!