Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri vegyésznek tanulni?

Megéri vegyésznek tanulni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 17. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
39%

Megéri vegyésznek tanulni? Ez a kérdésed így ebben a formában mit akar jelenteni,mit akarsz pontosan kérdezni,tudni?

Persze,hogy megéri vegyésznek tanulni,ha miután kitanultad a szakmát,utána jó leszel a szakmádban azaz elismert.

Bármilyen szakmát,hivatást csak akkor éri meg tanulni,ha a tanultakat tudja az ember alkalmazni,hasznosítani,mert ha nem akkor teljesen mindegy,hogy mit tanulsz.

Megéri jogásznak tanulni vagy orvosnak,építésznek,közgazdásznak,gyógyszerésznek,asztalosnak,cipésznek,stb.?

Nem ha balfék lesz a szakmájában amit tanult az aki tanulta.

2014. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%
ha valamit nem szenvedélyből csinálsz, hanem megéri-nem éri meg alapon, akkor lehetsz "jó iparos", jó szakember, de kiváló és boldog sosem.
2014. jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező arra gondol, hogy lesz-e állása, illetve meg fog-e tudni élni abból a pénzből amit ebben a szakmában kereshet, kedves okoskodó és kekeckedő hozzászólók!

Én vegyész vagyok és kémia tanári diplomám is van. Jelenleg vegyészként dolgozom egy multinál, de dolgoztam tanárként is az egyetem elvégzése után. Sajnos az utóbbi időben erősen visszaszorult a vegyész/vegyészmérnökök iránti kereslet és már közel sincsenek olyan jól megfizetve, mint régen. Jelenleg- a pedagógus életpályamodell bevezetése után- bármelyik tanár fizetése vetekszik egy átlagos (nem vezető pozícióban lévő)vegyészével. egyik egyetemi csoporttársamnak a múlt hónapban (vegyész és vegyészmérnök diplomája is van+doktorija+anyanyelvi szinten beszél angolul)bruttó 180-at ajánlottak!!!

Döbbenet, hogy mennyit változott a helyzet ezen a területen az utóbbi időben.

Szóval, ha én most választhatnék, nem mennék vegyésznek, ha már kémia, akkor inkább gyógyszerésznek.

2014. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!