Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Debreceni Egyetemre szeretné...

A Debreceni Egyetemre szeretnék jelentkezni jogász szakra, de nagyon sok a ponthatár, így az igazságügyi igazgatásira tervezem beadni. Később át lehetne menni a jogász szakra?

Figyelt kérdés
Ha esetleg felvennének az igazságügyire, és fél év, vagy egy év után át szeretnék menni a jogász szakra, annak mi a feltétele vagy hogy lehetséges ez?

2014. jan. 18. 11:14
 1/4 reptoid ***** válasza:

Persze, egy későbbi felvételi időszakban beadod újra a felvételidet, aztán akkor hátha felvesznek.


Az ilyen átjelentkezéses hülyeséget felejtsd el, ha ez működne, mindenki így csinálná, de sajnos ez így nem megy. Mellesleg van egy szűk 4 hónapod felkészülni az érettségikre. Ha ennyi idő alatt nem tudsz felkészülni úgy, hogy elérd a ponthatárt, akkor igazából teljesen felesleges a felvételin is gondolkodnod. Az egyetemen majd ugyanennyi idő alatt (ennyi egy félév) kell sokkal többet megtanulnod, mint a kis nyavalyás érettségi.


Más szakoknál esetleg nagyritkán működik az ilyesmi, de ott is csak akkor, ha tényleg hasonlókat tanulnak, képzési szintben is ugyanott állnak, nincs nagy különbség a szakok között. Itt viszont egy elég nagy presztízzsel rendelkező osztatlan képzésről van szó, ahol azért elvből is ügyelnek rá, hogy "mindenféle jöttmentet" (no offense) átvegyenek.

2014. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kioktatást kértem, hanem egy kérdést tettem fel. Szerintem mikor te érettségiztél, neked is tele volt a nadrágod már a gondolattól is, pláne ilyen ponthatárokkal, mikor olyan jól kell teljesítened, ha akarsz valamit kezdeni utána. Régen még megvolt a lehetőség a hülyének is továbbtanulni, ma már aki gyengébb annak nincs. Most meg még aki megy is valamerre, elég nehéz eldöntenie akkor milyen szakra adja be, hogy utána boldoguljon is vele.
2014. jan. 18. 15:43
 3/4 reptoid ***** válasza:

Én pedig próbáltam válaszolni a kérdésedre. Mellesleg szívesen.


"Ha ennyi idő alatt nem tudsz felkészülni úgy, hogy elérd a ponthatárt, akkor igazából teljesen felesleges a felvételin is gondolkodnod. Az egyetemen majd ugyanennyi idő alatt (ennyi egy félév) kell sokkal többet megtanulnod, mint a kis nyavalyás érettségi."


Gondolom ezen kaptad túl. Nem volt benne semmi kioktató szándék, csak próbáltam rávilágítani arra, hogyha tényleg el akarsz menni pl jogra, akkor barátkozz meg a sok tanulnivalóval. Ha érdemesnek tartod magad az ottlétre, akkor ne adja fel az érettségi sem, küzdjél érte. Nem lesz hirtelen érettségi után 2-3 hónap múlva egy új agyad 2x annyi hellyel benne, szóval ha akkor képes lennél ennyi minden megtanulására, akkor most sem szabad gondot okoznia. Nem kell a rosszat belelátni a mondandóba.

2014. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen, ahogy az sem mindegy hogyan fogalmazunk meg valamit.
2014. jan. 18. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!