Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hagyan alakulnak idén szerinte...

Hagyan alakulnak idén szerintetek az orvosi ponthatárok?

Figyelt kérdés

2014. jan. 19. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*440 (+/- 5)
2014. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy sokat emelkedni fog.

Az idei ponthatár (azaz már tavalyi) csak a természettudományi oktatás gyötrelmes minőségét mutatta meg. Most is a legjobb x%-ot (azaz most egy picivel több x-ot, mint előtte) vették fel, csak most a legjobb x ennyit tudott teljesíteni, ami nem feltétlenül csak a ő hibájuk.


Most is két emelt lesz, egy év alatt nem hiszem, hogy sokat javult a biosz és kémia (ill. fizika) oktatás , szóval az érettségi eredmények (hacsak nem lesz most baromi könnyű), hasonlóan gyötrelmes szintűek lesznek.


Esetleg amiatt lehet magasabb a pontszám, hogy kicsit felbátorodnak a felvételizők. Aki eddig úgy gondolta, hogy nem is érdemes jelentkeznie, mert 420-440 pontot sose teljesíteni, csak mondjuk 400-at, most az is beadja majd. Bár szerintem ilyen kevés van. Aki orvosira akar menni, az úgy is megpróbálta, még akkor is, ha esélytelen volt a bekerülés.


Abban egyébként van vmi, amit az utolsó írt.

Nálunk is a második és a harmadik év a legnehezebb. Az elsőn kevés kivételtől eltekintve mindenki átverekszi magát. De aki már elsőben ketteseket produkál, az jellemzően másodévben is (sőt, ált. harmadévben is) megbukik (természetesen tisztelet a kivételnek).

De ha jól tudom, a hallgatói szerződés az iskolaváltást nem korlátozza, azaz ha átmegy máshová, nem kell visszafizetnie.

2014. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a probléma, hogy ha szakot akarsz váltani, ÁOK-ról csak FOK-ra mehetsz másodévben, ezzel nincs baj. Bármely más szakra/egyetemre szeretnél menni, újra kellene felvételizned, és akkor már vissza kell fizetned a képzést.
2014. jan. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem hasonló problémám van, és nem tudom,h egyáltalán megpróbáljam-e az orvosit. bioszon vagyok elsőéves ( ezt irtam be első helyre, szóval nem muszájból mentem oda), de nagyon kezdem úgy érezni, h nem az én szakom. biztos mindenhol van olyan tárgy, amit nem élvez az ember, de itt eddig csak olyat tanultam. gondolkoztam rajta, h megpróbálkozok felvételizni az orvosira, de ahhoz, h ne kelljen visszafizetnem a tandíjat, már az első félév után ki kellene iratkoznom, ha jól tudom. persz eattól is félek, h ha ott is hagynám a bioszt, akkor vagy nem kerülnék be orvosira, vagy az se menne (lehet a képességeimmel van baj). néha jó lenne tudni, h ki mire is hivatott, vagy legalább vki hasonló helyzetben lévő tanácsát jó lenne hallani.
2014. jan. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!