Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelező szakon muszáj bejárni...

Levelező szakon muszáj bejárni az egyetemre?

Figyelt kérdés
Most kéne eldönteni a továbbtanulást. Vagy a SE tfen belül humankineziologia szak, vagy SZTE-TTK biológia szakra jelentkeznek. Szerintetek melyik érné jobban meg itthon ill. külföldön? És, ha levelezőre mennék szegedre akkor lenne olyan nap, amikor tanulási céllal be kéne menjek? Bp-i vagyok és nem szeretnék ilyen sokat utazni! Köszönöm!

2014. jan. 19. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Vizsgázni és ügyintézni be kell járnod, azt nem viszik házhoz. A szegedi állapotokat nem ismerem, de egy jó kis tanulmányi ügyintézés véletlen rosszul felvett tárgyakkal eltarthat egy hétig is, miközben ide-oda szaladgálsz.

Amúgy ha be akarsz menni, nem tiltják meg, azt csak te tudhatod, hogy némelyik tárgynál erre szükséged lenne-e. Ha nem akarsz utazni, nem kötelező órát látogatni, viszont így nem tudom, a gyakorlatokat hogyan teszed le (tömbösítve?). Erről talán érdeklődj az ügyeletes tanulmányi osztálynál.

2014. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én levelezőn csináltam a kertészmérnökit, de megbántam, mert olyan kevés gyakorlati óra volt, a tanár maga helyett csak doktoranduszokat küldött be, aki mekegett-makogott, (nem bántom, mert neki is el kell kezdeni valahol), a T.O.-t és a tanárokat nehezen lehetett megtalálni, beszélni velük.

Levelezőn sokat kell utazni, kolit, szállást fizetni.

Hogy melyikkel jársz jobban, nem tudom.

2014. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Grielean válasza:

SZTE-n járok levelezős bioszra, ez annyit jelent, hogy havi 2-3 alkalommal, péntek-szombaton vannak tömbösítve az előadások.

A gyakorlati kurzusokon mindenképp kötelező a részvétel, a többin általában nem, de ez tanárfüggő. Van olyan, aki az elméleti kurzust is jelenléthez köti, ha nem voltál ott előadáson, akkor nem enged vizsgázni.


Szóval a levelezős közel sem azt jelenti, hogy nem kell bejárni, csak jóval ritkábban, mintha nappalisként hétfőtől péntekig ott ülnél.

2014. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!