Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfó vagy villamosmérnök?

Mérnökinfó vagy villamosmérnök?

Figyelt kérdés

Üdv!

9. osztályba járok. Lassan el szeretném dönteni, hogy inkább melyikkel érdemesebb foglakozni, érettségizni.. Ami a fizikából megfogott az a villamosság, ez eléggé érdekel. Már sok mindent csinált, kapcsolókat (villanymotor vezérlés nyomáskapcsoló beiktatásával, illetve hozzá egy kézzi ki-be kapcsoló és e kettő közötti váltás (látjátok ez egy szivattyúnak a kapcsolás -< 3 fázisú 2.2kW-os motort kapcsol és működik)). Szóval a villamoség még úgy érzem, hogy megy nekem.


Aztán az infó is eléggé megy, c++-ban szoktam egy-két programot írni, például a kömal versenyre.. Hardveres részével is tiszában vagyok. Pascalt még régebben tanultam. Hobbi szinten weboldalakat szoktam csinálni, tehát a php, mysql, css sem áll messze tőlem.


Matek is érdekel,5-ös vagyok ebből is, ezt azért írom, mert szerintem mind a kettő ezen alapszik.


Szerintetek melyiket éri meg jobban tanulni? Mind a 2 érdekel...


Tudom, hogy kissé korai ilyet írni, csak jövőre már választani kell, hogy inkább legyen info és matek fakt, vagy fizika és matek fakt. Fizikából szeretnék érettségizni, csak ha inkább villamosság lesz, akkor abból kellene a fakt.


Előre is köszi a válaszokat



2014. jan. 19. 19:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy túl nagy jelentősége van, hogy miylen faktra mész. Menj oda, ahol jobb a tanár. Ha jól tudom felvételinél jó az infó is villanyra és fordítva. Mindenesetre az infósok is szoktak szívni a fizikával, tehát a fizika fakt semmiképp sem árt.

A két szak közüli választáshoz, pedig a tárgyakat érdemes megnézni, meg a szakirányokat.

2014. jan. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!