Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NAPPALI / LEVELEZŐ? Ha nincs...

NAPPALI / LEVELEZŐ? Ha nincs biztos munkahelyem, érdemes levelezőt választani?

Figyelt kérdés

21 vagyok, most fejezem be az okj-s képzésemet, és szeretnék továbbtanulni egyetemen v fősulin. Államilag támogatott nappalira vagy államilag támogatott levelezőre érdemes jelentkeznem?


A szakképzésemmel talán el tudnék helyezkedni főállásban, már ha pályakezdőként felvesznek, de ez bizonytalan, és minimálbért keresnék vele.

Ha nincs biztos munkám, érdemes egyáltalán levelezőre menni? Vagy akkor már inkább nappali?


Ha nappalira jelentkezek és véletlenül mégis volna esélyem egy jól fizető főállásra, át lehet jelentkezni levelezőre?


Diákmunkával esetleg lehet annyit keresni nappali mellett hogy anyagilag is jól jöjjek ki belőle?


Tapasztalatok, javaslatok???



2014. jan. 23. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ahogy neked jobban megfelel :)

nappalin suli mellett nem biztos, h lenne időd dolgozni, tehát ha szeretnél már a saját lábadon megállni kicsit, akkor érdemesebb lenne levelezőn tanulnod és mellette dolgozni


igen, nappaliról átmehetsz levelezőre, erre félévente van lehetőséged, tehát ha elkezded nappalin, akkor az első félévet mindenképp nappalisként kell elvégezned


diákmunkával is jól lehet keresni, ez attól függ, h mennyi szabadidőd van :)

ott a hétvége, és esetleg hétköznap ha nincs órád :)

rengeteg diákmunka van

pl

hostess: jól fizet, de általában csak alkalmi;


én nappali mellett havonta átlagban 20.000-ret keresek (hostess), ez van amikor 5000-et, van amikor sokkal többet jelent

8azt hozzátenném, h egy okj-s képzésem miatt több tárgyat el tudtam fogadtatni alapszakon, így több időm van)

2014. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Nappali mellett is lehet dolgozni, ha már nem az első félévet kezded és úgy állítod össze az órarended hogy legyen akár heti 1-2 nap teljesen szabad. Akkor a részmunkaidő is beleférhet.


De az is megoldás lehet ha úgy sikerül az órarendet összevadászni, hogy vannak olyan napok amikre úgymond nem kötelező a megjelenés. Ekkor elkéred, pótolod a jegyzetet és kész.


Én így 50 felett is kerestem már. Igaz a félév zárása és a félévközi leadandók húzósak, éjszakázósak voltak. De valamit valamiért.


Azt hozzá kell tenni hogy a to nem mindig figyeli ezt. Ők úgy állank hozzá hogy nappalis vagy és telerakják a hetedet, szétszórtan minden napra. Ez az első hetekben tanári egyeztetéssel át lehet szervezni! Hisz ők is emberek. Többségük megérti.


Amúgy államilag támogatott levelezőben én nem hiszek. Van olyan egyáltalán?? Vagy az nagyon semmi képzés, csak h legyen valami.

2014. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!