Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Három éve...

Mit csináljak? Három éve járok a miskolci egyetem jogász képzésére, levelező tagozaton vagyok. Érettségi után jelentkeztem. Kissé megcsúsztam a tanulmányaimmal.

Figyelt kérdés

2 éve keresek munkát, de nem találtam, csak egy ingatlanközvetítői állást. Ezt feketén csinálom és az egész jutalékos rendszerben működik. (Ergo, ha nincs eladás, akkor nincs zsé, de ha van is, akkor is megy jobbra-balra a pénz...)


Most gondolkodtam rajta, hogy mi lenne, ha jelentkeznék egy jogi asszisztensi képzésre (nappali tagozat), ott beszámítanának pár kreditet talán és hamarabb is befejezhetném, mint 2 év. Nem hagynám abba a jogászképzést, hanem párhuzamosan csinálnám a kettőt, de a közben megszerzett asszisztensi végzettséggel el tudnék helyezkedni valahol.


Nektek mi a véleményetek? Esetleg valamilyen tanácsotok van?


2014. jan. 24. 23:28
 1/2 anonim válasza:
Az ingatlanosok nem az egyenességükről híresek, nem túl jó a megítélésük, szerintem is hagyd ott azt az "állást", de csak ha találsz jobbat. Gerinces, becsületes ügyvéddel sem találkoztam még, nem biztos, hogy jobban jársz majd asszisztensként (remélem te kivétel leszel, ha végzel). Ha jól tudom, akkor a jogász képzés 5 év, ebből már megvan 2.5, ha harmadik éve jársz. Ha 1.5 év alatt elvégezheted az asszisztensi képzést, akkor is kb. fél évet dolgozhatsz ilyen munkakörben, mert az utolsó félév már a vizsgákról és a szakdolgozatról szól. Ezért szerintem nem biztos, hogy érdemes belevágni. Mi lesz, ha nem győzöd majd a kettőt együtt, plusz a munkát? Vannak még lehetőségek. Van nyelvtudásod, nyelvvizsgád? Esetleg német, angol? Oktathatnál, korrepetálhatnál.
2014. jan. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Élőszőr is köszönöm a válaszodat!

Igen, elméletileg még ezt a tanévet kivéve 2 évem lenne, de csak elméletileg. Voltak gubancok (római jog), amik miatt pár másodikos tárgyat, csak most harmadikban tudtam felvenni. Legoptimistább becslés szerint is inkább 3,5+ év még hátra van nekem.

Emiatt gondoltam az asszisztensire.

Angol nyelv jól megy, mindig is jól ment, de hogy korrepetáljak az még nem jutott eszembe. Még meggondolom.

2014. jan. 25. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!