Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gáz 22 évesen...

Szerintetek gáz 22 évesen elkezdeni az orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és idén szeretnék a SOTE-ra menni. Sajnos annó nem a saját álmaim követtem,hanem a szüleimét. A pontom is meglenne,mert elég jól tanultam,csak kémiából kell emelt érettségit tennem. Nem tudom nem-e késő 22 évesen az álmomat megvalósítani,3 évem végül is elveszett...


22/L



2014. jan. 25. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki 40 évesen megy egyetemre.


Szóval egyáltalán nem (nem is értem, hogy ilyen dolog hogy vetődik fel sok emberben...).

2014. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 SylwerStone ***** válasza:
100%

Miért lenne gáz?

Kövesd az álmaid, a többi ember véleményét pedig szard le! ;)

Sok sikert az egyetemhez! :D

2014. jan. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj, szükség van olyan orvosokra akik szeretik is csinálni :)
2014. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem késő, még az orvosira sem! De jól gondold meg, hogy biztos ez az álmod e. Az orvosi nem egy büfé szak és 9-10-ig még tanulni fogsz mellette. Nehogy útközben meggondold megad. Tehát szerintem mérlegeld, hogy reális e, hogy elvégzed, bírni fogod e a sok tanulást, kevés szabadidőt...
2014. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Nagyon sokan 20-21 évesen kerülnek oda, mert évvesztesek és/vagy többosztályos gimnáziumba jártak, mint a hagyományos. Másrészről van, hogy valaki 1-2 évet csúszik rögtön az első évben, mert ellazáskodja. Alapból az átlagéletkornak a 21 évet mondanám. Nekem gytk-n van 38 éves csoport(nem évfolyam!)társam.
2014. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút nem ritka, hogy valaki 21-2-3 évesen kezdi az egyetemet, akár orvosi, akár más. Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld. Azt viszont tényleg mérlegeld, hogy készen vagy-e erre. 6+ éved megy rá, amit nem lazsálhatsz végig, plusz meló éhbérért stb. Rengeteg időt és pénzt őrül fel ez a szak, a felelősségről nem is beszélve, ami utána a nyakadba szakad.

Megjegyzem, ha valaki egy osztatlan képzésben vesz részt, vagy mesterképzésre megy, ő is 5 évet tanul. Én is 26 évesen fogok diplomázni mesterképzésen és soha nem buktam semmiből, ez van... Mérnök leszek, így tudom milyen végig szenvedni az egyetemet, de őszintén szólva az orvosit én képtelen lennék végigcsinálni. Minden tiszteletem azoké, akiknek ez megy!

2014. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nemgáz
2014. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Évfolyam társam 45 évesen kezdte (ez mondjuk elég extrém), de van csoporttársam aki most 24 éves (én 18 vagyok 1. éves).

Másik ismerősöm, most segédápoló, jövőre akarja elkezdeni és addigra már 28 éves lesz.

Szerintem nem gáz.

2014. júl. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél? Belevágtál végül? :)
2015. júl. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nagypapám 25 évesen kezdte az orvosit és vezető főorvos lett belőle.
2021. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!