Kevés ponttal budapesti egyetem/főiskola?

Figyelt kérdés
Ami nem költségtérítéses.

2014. jan. 25. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, de ha még egy érettségi sem sikerült jól, mit akarsz az egyetemen? Első vizsgaidőszak alkalmával rájössz, hogy ez felejtős. Ha meg valami külső körülmény miatt sikerült rosszul, akkor érettségizz újra. Ha elmész valami gagyi helyre valami gagyi szakra ugyanott tartasz, mintha nem is elmentél volna dolgozni, sőt. Hagyj ki egy évet és érettségizz újra.
2014. jan. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
A mérnöki szakokhoz mindenhol kevés pont kell, de onnan úgy fogsz repülni mint a pinty, ha az érettségi gondot okoz. Amúgy neked mennyi a kevés pont? Én 400-nál is tökön szúrtam volna már magam.
2014. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem azért nem sikerült mert hülye vagyok, de nem mennék bele...ahogy írtad "külső körülmény" inkább az oka. Szeretek tanulni és van bennem tudásszomj. Sok minden érdekel, ezért nem tudok választani.
2014. jan. 25. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Na jól van nem kell túljátszani az eszeteket.

Nem egy sulit tudok, sajnos Pesten nem, ahová csak be kell járni és adják a diplomát.

Lehet ő is az, akinek csak a diploma kell.

2014. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

300 körül

Egy középfokú nyelvvizsga mennyi pluszpontot ad?

2014. jan. 25. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Látod, itt ez a gond, hogy pl. konkrétan fogalmad sincs semmiről a felsőoktatásban. Ha egy kicsit is érdekelne a továbbtanulás, akkor három kattintással, néhány másodperc alatt, hadd ne mondjam el, mennyire minimális energiabefektetéssel magadtól is utánajárhatnál ezeknek a dolgoknak, hogy mennyit ad a nyelvvizsga... Ha azt akarod, hogy az állam bácsi kifizesse a tanulásodat, legalább érdemeld ki a dolgot.
2014. jan. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

+28


300-val szerintem már elég sok mérnöki egyetemre be lehet jutni.(BME-n is csak 370 a ponthatár infora, OE-n azt hiszem kb. mindenhol 300 alatt volt)


De én is azt ajánlom, hogy inkább éretségizz újra, mert nem a pontok kellenek, hanem a tudás. Attól még, hogy tanulás hiány miatt lett ilyen gyenge az érettségid az még nem jelenti azt, hogy a tudás varázslatosan a fejedbe szállt. Alapok nélkül pedig iszonyat nehéz lesz.


Másrészt pedig: ha még szakot se tudsz mondani, hogy mi érdekel, akkor lehet, hogy megéri várni már csak azért is egy évet, hogy rátalálj arra, ami érdekel. Ritkán lesz olyan sikeres, akit nem érdekli az adott szak.

2014. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!