Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek milyen lesz...

Mi a véleményetek milyen lesz a ponthatár idén gépészmérnöki szakon?

Figyelt kérdés
Engem leginkább a SZTE érdekelne vagy a Kecskeméti Főiskola :)

2014. jan. 26. 22:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ha az elhelyezkedési lehetőségek jók, akkor a többin egyenesen szuper... Nem véletlenül készülnek a statisztikák sem, barátom. ;-)
2014. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
Tudsz esetleg mutatni ilyen statisztikát ? :)
2014. jan. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
49%
Ne foglalkozz vele, a 81%-a ellenére nem egy nagy észlény. Életében nem járt a GAMF közelében sem csak hajtogatja az előítéleteit. Szerintem érdemes belefogni.
2014. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
32%

Itt van a 2012-es, csak hogy az első találatot írjam ki. Ezek után lehet dönteni:

[link]

Lehet akármennyire is fényezni a Kecskeméti Fősulit, akkor is egy rakás trágya.

2014. jan. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy eddig neked is nagyon nagy a szád, mégsem bizonyítottál semmit, csak magadat próbálod "eladni". Ez is elég szégyen, nem gondolod? :-)
2014. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
67%

Eléggé szubjektív ez a táblázat... nézzük csak, hogy mi alapján rangsorol:


-Jelentkezési preferencia pontszám: Kit érdekel, hogy kit mennyi ponttal vettek föl? A rossz tanulók úgyis kibuknak...


-Diák/tanár arány: Attól, hogy több diák jut egy tanárra, romlik az oktatás minősége? Hát én nem hinném... Rám mindig jutott ideje a tanároknak, ha külön fordultam hozzájuk segítségért, hiába kisebb ez az arány nálunk...


-Oktatói összetétel: Eléggé vegyes KF-en is az összetétel, egyébként meg ugyanazt tudom mondani, mint az előző pontnál: Ettől romlana az oktatás minősége? Hát én nem hinném...

U.I.: Vannak olyan tantárgyak, melyeket BME-s tanárok oktatnak nekünk. Pestről járnak le heti pár napot Kecskemétre.


-OTDK: Ohh, szóval CSAK az OTDK ér valamit? A rengeteg járműépítő verseny és a ki tudja még, hogy milyen versenyek nem is számítanak? :P


-Foglalkoztatók és fejvadászok véleménye: Erre valóban lehet valamennyire alapozni, de attól még, hogy vannak rosszabb képességű emberek is - bár aki elvégzi, az annyira rossz nem lehet, hiszen rahedlisok buktatótárgy van - az még nem feltételezi azt, hogy mindenki olyan... (Engem pl. érdekelne, hogy ebbe a statisztikába csak a KF-et elvégzett diplomás emberek kerültek bele, vagy azok is, akiknek "fél-iskolájuk" van?).

Bár még nem végeztem az iskolával, így csak a szakmai gyakorlati hely kereséséről tudok nyilatkozni... Olyan helyet kerestem magamnak, ahol később is szívesen dolgoznék (a fizetés is az egyik fő szempont volt), szóval az általam legjobbnak megítélt helyekre adtam be a jelentkezésemet. A 8 hely közül, ahova jelentkeztem 7-től visszahívtak. Volt pár, ahova azonnal fölvettek volna, illetve volt pár olyan is persze, ahol még el akartak volna beszélgetni velem előtte. Ha annyira rossz a KF megítélése, akkor visszahívtak volna 7/8 helyről? (A Mercihez és az egyéb KF-el társított helyekhez NEM jelentkeztem, azok abszolút nem érdekeltek... Szóval nem a "barátság" miatt kellettem volna oda)


Összegzés:

Nem azt mondom, hogy a KF a legjobb. Az hazugság lenne... Viszont az TÚLZÁS, hogy el kell kerülni, vagy az előttem nyilatkozó kulturált úriember idézve "egy rakás trágya"... A KF se rossz iskola.

Lehet szidni más főiskolákat/egyetemeket, - további népszerű téma még a szakok szidása - de ez csak irigységet, butaságot, bunkóságot, vagy beképzeltséget jelent.

2014. jan. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
36%
Akkor mutatnál valamit Te is a KF érdekében? Mert eddig csak a billentyűzeted koptattad, ellenben semmi bizonyítékot nem látok igazadra.
2014. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Micheller Csaba válasza:

Szerintem a KF nagyon korrekt fősuli!

(személyes tapasztalat, nem statisztika

Jártam egy pár félévet korábban a győri SZE-re, annál pl ezerszer jobb minden szempontból.)

2014. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Tessék #17, bizonyítékok, amiket kb. 2 perc Googlézással találtam (ha már annyira **** vagy, hogy nem hiszed el, amit írtam korábban...):


-Pl. állásajánlat, ahol kifejezetten KF-GAMF-ost keresnek:

[link]

(keress rá arra, hogy "preferáltan GAMF műanyag specializáció"


-Eco maraton sikerek tömkelege: [link]


-Duális képzési partnerek:

[link]

Ezek a cégek mind a KF-et választották. Egy xart nem választana ennyi cég...


Több dolgot nem keresek neked, nem érdekel a véleményed, csak a normális emberek véleményére adok. Ha ezek után is hülyén halsz meg, a te bajod. :)

2014. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Én is tudom ajánlani a GAMF-ot! Emberségesek a tanárok, jó az oktatás. A vizsgák talán amik némileg egyszerűbbek mint szegeden. Egyet mondok én ami a LÉNYEG: itt is ott is megadják neked átadják azt a tudást ami alapján jó szakember válhat belőled. Csak RAJTAD múlik, hogy élsz e vele! GAMF!!!
2014. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!