Mi a véleményetek milyen lesz a ponthatár idén gépészmérnöki szakon?
14. §
Jegymegajánlás
(1) Gyakorlati és/vagy labortanórákkal is rendelkező, vizsgával értékelt tantárgyakból az
oktató a hallgatónak az oktatási időszakban nyújtott teljesítménye alapján vizsgajegyet
ajánlhat meg. A jegymegajánlás lehetőségét a félév elején kiadott tantárgykiírásban jelezni
kell. Csak jeles, jó, közepes jegy vagy jól megfelelt és megfelelt minősítés megajánlására
van lehetőség.
(2) A megajánlott vizsgajegyet a hallgató nem köteles elfogadni.
Innen idéztem:
Összehasonlítod azt, hogy a 2-est milyen könnyen hozta össze azzal, hogy az 5-öst milyen nehéz összehozni. :D
Persze, biztosan könnyebb a GAMF, mint az SZTE, de akkor is vicces ez az összehasonlítás. :)
Matekból megajánlott jegy? :D Esküszöm nem leszólás képen, mert ez nem határozza meg azt, hogy most mennyire minőségi egy képzés egy adott intézményben, azt meg főleg nem hogy mennyire lesz jó mérnök valakiből, de azt hittem ez alap, hogy matekból klasszikus mérnök szakokon(gépész -és rokon szakokon, villamosmérnök, építős) nincsen megajánlott jegy, pl nálunk sincs Győrben.
A korábban belinkelt HVG-és presztízsrangsor nem rossz, a semminél jobb és több képet mutat, de ezekre csakis nem szabad hagyatkozni, illetve úgy gondolni ezekre a rangsorokra, hogy annak a tükörképe, hogy hova érdemes menni tanulni és hol mennyire nehéz, és hol mennyire jó vagy rossz szakember lesz az emberből.
Saját tapasztalat:
Találkoztam BME-én végzett okleveles gépészmérnökkel, aki nem mellesleg doktorandusz hallgató volt akkor, és gépelemekből nem tudta levezetni és/vagy elmagyarázni az egyszerű lineáris kis egyenleteket, képleteket, elemi matematikával voltak gondjai.
Viszont találkoztam anno GAMF-on végzett gépésszel, aki egy nemzetközi mérnök irodában dolgozott FEJLESZTŐ mérnökként, és ő tartotta a CATIA modellezés tanfolyamot, amire jártam.
Tehát felesleges azokból a sztereotípiákból táplálkozni(csakis), amit Mari néni mondd, és amivel az egyetemek tudnak és szeretnek "kampányolni", hogy minél több hallgató menjen hozzájuk. Ilyen nincsen, hogy itt jó mérnököket képeznek máshol meg rosszakat, 80%-ban mindenki maga tehet arról, hogy mi lesz belőle.
Előny származik abból, hogyha valaki minél nagyobb presztízsű intézményben végez főleg a végzés utáni pár évben, de az még nudli, hogy valaki igazán jó mérnök legyen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!