Érdemes tanárnak menni?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy tanárnak tanuljak tovább, mert jó eszem van és jól el tudok magyarázni dolgokat. Az egyik szakom az angol lenne, mert azt tudom a legjobban és szeretem is. E mellé még valószínű a matematika lenne a másik. Elsősorban középiskolai tanár lennék, de szóba jöhet az általános iskolai is, mert a középiskolát túl nagy felelősségnek tartom és nem tudom, tudnám-e vállalni.

2014. jan. 28. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre mész, akkor taníthatsz középiskolában, és talán(!) még válogathatsz is. Azon kívül, ha onnan továbbképzed magad, és szakosodsz, akkor esetleg később felső iskolákban is taníthatsz nyelvészetet, anglisztikát...


Főiskolai tanárképzős diplomával szerintem felejtős. Törvény szerint azzal csak általános iskolába engednek, ott meg nincs szűrés, kibukás, a leghülyébbnek is kötelező.


Mindenki menekül az egyre szarabb általános iskolákból, meg az egyre pofátlanabb bukott diákok tanulni képtelen tömegétől, akiket a törvény csak iskolaLÁTOGATÁSra kötelez, tanulásra, munkára, együttműködésre, főleg tiszteletre nem.

Ergó szinte csak olyan megüresedések vannak, ahonnan már az elődöd is futva menekült vagy külföldre, vagy pályát elhagyni, vagy mindkettő.



(személyes tapasztalat, mint ex-angoltanár)

2014. jan. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Érdemes, de kötélidegek kellenek, és ne lepődj meg, hogy az igazi iskolák nem hasonlítanak a gyakorlóiskolákhoz...
2014. jan. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

NEM, NEM, NEM, csak oda ne menj!!! Az elején még jó, meg szereted a melót, meg még könnyű, de pár év múlva nem fogod bírni. főleg ha lesz családod, a házastársad meg a gyerekeid fogják szívni, hogy amikor délután hullafáradtan, totál kikészülve hazaesel a suliból, még nekiállsz dolgozatot javítani.

személyes példa: nekem szüleim, nagyszüleim, nagynénijeim, nagybácsijaim, szóval mindenkim tanár, tehát rábeszéltek, hogy legyek én is az. tehát biosz-német szakos tanár lettem. másfél évet kibírtam egy vidéki gimiben, aztán menekültem külföldre. most Ausztriában dolgozom egy szállodában recepciósként, és merem állítani, hogy sokkal jobb, mint tanárnak lenni...

2014. febr. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor jelentkeztem a tanárképzőre, be kellett adni az érettségimről egy hitelesített másolatot. Felkerestem a volt osztályfőnökömet az ügyben.

Történetesen meleg tavaszi nap volt, az ofő nyitott ajtónál éppen matekórát tartott. Bementem az osztályterembe, és elmondtam, mi járatban vagyok. Erre ő:

- Tanár akarsz lenni????

Kissé megilletődötten bólogattam, hogy hát... igen,... szeretnék.. Az ofő úgy felsikoltott hogy zengett az egész iskolafolyosó:


- MEEEEG VAAAGY TEEE ŐŐŐŐRÜÜÜLVEEEEE?????



:D

2014. febr. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as: És van még hely abban a szállodában?

Én ugyan angolos vagyok (voltam) de ha lehet menni, érdekelne.....

2014. febr. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
@3: Érdekes, nálunk nem jelent problémát ez...
2014. febr. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!