Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvódapedagógus szakra is kell...

Óvódapedagógus szakra is kell egy emelt szintű érettségi? Néztem neten, de egyik helyen ez van, a másikon meg mást írnak.

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is.
2014. jan. 28. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Hol találtál olyat, hogy kötelező az emelet szintű érettségi bármelyik tárgyból? Linkeld be, kérlek, tényleg érdekel.

Nem kötelező. Tény, hogy nem árt, sok olyan tárgy van ezen a szakon, amiből kaphatsz az emeltért plusz pontot, de nem feltétele a jelentkezésnek.

2014. jan. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál! Ez nem ezt jelenti?


[link]



Pedagógia: angol vagy biológia vagy francia vagy magyar vagy matematika vagy német vagy orosz vagy történelem (egy tárgyat emelt szinten kell teljesíteni)

2014. jan. 29. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy belinkelted. Van külön pedagógia szak, ez arra vonatkozik.
2014. jan. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszi szépen! :)

Akkor mondjuk ez szociálpedagógia szakra is vonatkozhat?

2014. jan. 30. 14:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Már írtam, hogy van külön pedagógia szak, ahogy pl. szociálpedagógia, óvodaped., anglisztika stb. szak is. Nem a pedagógia szakokra általában vonatkozik, hanem csak arra az egy szakra. A belinkelt oldalon külön is fel is van tüntetve szocped. szak:

Szociálpedagógia: a felsorolt tárgyak közül egyet emelt szinten kell teljesíteni: angol nyelv, francia nyelv, német nyelv, olasz nyelv, orosz nyelv, spanyol nyelv, magyar nyelv és irodalom, matematika, társadalomismeret, történelem.

Már érthető?

2014. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Naná,bunkókám...!
2014. jan. 30. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok...

Nem bunkóságból írtam, csak próbáltam minél egyértelműbben fogalmazni.

2014. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt lehet normális stílusban is tenni.
2014. jan. 30. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!