Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehetséges egyedül...

Szerintetek lehetséges egyedül felkészülni emelt magyar érettségire?

Figyelt kérdés
Három évvel ezelőtt érettségiztem, akkor középszinten, most meg szeretném ismételni, de már emelt szinten. Elég sokat felejtettem, de nem szeretnék tanárhoz járni, mert egyedül is képes vagyok elolvasni a tankönyveket :) Az elég? Valaki, akinek van tapasztalata erről, írjon már, hogy milyen módszereket ajánl az eredményes felkészüléshez?

2014. jan. 27. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tölts le a netről előző évi emelt magyar érettségi tananyagokat. Nyomtasd ki és tanulj azokból is, a könyv sokszor önmagában kevés.
2014. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem osztálytársam megy magyar emeltre, sokat olvas, faktra jár, és nagyon jó magyarból, de még ő is fél tőle és külön tanárhoz jár. Én tuti nem vágnék bele tanár nélkül, de mérd fel az előző évi emelt magyarok alapján, hogy mennyit tudsz, és majd meglátod, hogy kell-e tanár.
2014. jan. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szóbelire simán be tudod egyedül is magolni a tételeket, a nyelvtan nem sokban tér el a középszinttől - nekünk konkrétan ugyanezek voltak tavaly középen. Az írásbeli nehezebb, mert az esszét magadnak nem tudod kijavítani ugye... A műveltségi része pedig évre válogatja, milyen nehéz, sokat kell hozzá olvasni értő olvasással. Egyébként hasonlóan vagyok, mint Te, én tavaly érettségiztem, 100% lett a közép szóbelim, írásbelivel együtt 83%, de még jobb lett volna elméletileg, az esszém lehetett volna max pontos (kaptam az érettségi elnöktől két plusz százalékot, és mondta, hogy még adott volna, csak nem akart a magyar tanárnőmmel ujjat húzni... Ha ő nincs, a szóbeli sem lett volna maxos, mert ofőm elég kekeckedős típus, és nagyon nem kedvelt, szerencsére emelten nem ismer a tanár).

Ha komolyan gondolod amúgy, írhatsz, én is meg akarom próbálni, de lehet, még egy évet várok. Miért szeretnél amúgy ismételni? Felvételizel? Hova? :)

2014. jan. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89% lett, bocsi! :)Nem 83.
2014. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én is most írok magyarból emeltet.Jártam 3 félévet egyetemre,de sajnos nem a saját álmaim követtem és most rájöttem,hogy a magam útját kell járnom. Középszinten elég jól sikerült a vizsga,de ha be akarok jutni az álomszakra,muszáj emelt szinten újraírnom. Én is egyedül készülök fel a vizsgára. Ha sokat olvastál anno gimibe,vagy tényleg jól tanítottak,nem lehet gond. Ahogy nézegettem egy csomó dologra emlékeztem és ha jól tudsz fogalmazni,nyert ügyed van. A lényeg a szakszavak használata,formai követelményeknek megfelelni stb. Én azt ajánlom,hogy saját jegyzeteid fusd át kezdetben,aztán a tankönyveket és olvass át minden nap több verset,akár többször is,főleg a Nyugatosoktól meg a jelentős személyektől.Ha van egy átfogó képed a művekről, kezd el a tankönyvet olvasni,főleg nagy hangsúlyt fektess a korszakok ismeretére,verstanra és a verskötetekre,műfajokra. Szerintem kulcsszavas technikával írd ki mindenhonnan a lényeget,melyik műnél mire kell emlékezned. Végül pedig olvass át néhány kötelezőt újra,sajnos ez elkerülhetetlen,főleg ha 70% + szeretnél írni. Ha ezekkel megvagy,kezdd megoldani az eddigi feladatokat. A szóbelihez meg tényleg csak popó kell :) Én ezt a taktikát fogom követni,hajrá neked is kedves sorstársam :)
2014. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és a biztatásod :) Én is hasonló helyzetben vagyok egyébként mint te, mármint hogy nem azt az utat jártam, amit valóban magaménak érzek! Neked is sok sikert, menni fog, megcsináljuk! ;) :)
2014. febr. 5. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!