Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnök informatikus vagy...

Mérnök informatikus vagy Biomérnök? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre fogok érettségizni de még nem tudom eldönteni hogy melyikre mennyek, igaz hogy a kettő távol áll egymástól, de mindkettő nagyon érdekel. A pontjaim meglesznek és a BME-re jelentkeznék. Tudnátok segíteni? mint pl.: melyiket érdemes elvégezni, melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

2014. jan. 29. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mérnök infó egyértelműen jobb választás, hogy nagyon otthon vagy a matekban, fizikában és informatikában(nem word,excel és társai, hanem programozás). Hogy állsz velük?
2014. jan. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fizikám sajnos 1 évig volt csak. Matekból 4 fölött vagyok az megy. De így nem tudom körülbelül hogy állok. Fakt sajnos nincs az iskolámban.
2014. jan. 29. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Fizika nem annyira jelentős. Neked már csak 2 tárgyad lesz, szerintem elég ha ott komolyan neki állsz, de ha tudsz rá erőt fordítani, akkor nem árt kicsit fejleszteni magadat, visz ont ne ez vezéreljen.


Programozás megint olyan, hogy ott 0-ról kezditek és abszolut teljesíthetőek az elvárások, de nem árt, ha már tudsz előre is (akkor tudsz szorgalmikkal foglalkozni, másra több erőt fordítani). És ha már ide akarsz jönni, akkor gondolom érdekel, tehát nem árt belekóstolni (főleg, mert elég gáz, ha egyetemen jösz rá, hogy utálsz programozni).


Matematika az, ahol tényleg komoly alapok kellenek. Direkten nem kell a faktos tudás, mert mindent elmondanak, de azért le veszi az ember válláról a terhet, ha már ismeretes vagy az alapfogalmakkal.


Akár már most kicsit belenézhetsz, pl.: mateking.hu-n vagy éppen math.bme.hu és cs.bme.hu-n az anyagokba.


Mindenesetre ha VIK-re akarsz menni, akkor érdemes lehet nézzegetni a wiki.sch.bme.hu-t is bár ugye neked már új tanterv szerint lesznek tárgyaid. (bevfiz, Fizika 1i-2i helyett lesz Bev Fiz és Fizika, hardverközelibb tárgyakból egy pár megszűnik vagy összevonnak és egy jó pár új tárgyad lesz)

2014. jan. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen, te oda jársz esetleg felvehetnénk a kapcsolatot privátba? :)
2014. jan. 29. 14:04
 5/6 czibles ***** válasza:
Elozot annyival egeszitenem ki, hogy a programozast mindenkeppen "probald ki". Matekbol, pedig az emelt matekos dolgokkal nem art azert, ha tisztaban vagy.
2014. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

én a biomérnök oldalról írnék

Ha nem szereted a kémiát akkor nem nagyon javasolnám, én elég jó voltam belőle gimibe de még így is megszenvedtem vele rendesen, viszont bioszból semmi alaptudás nem szükséges. Ja és itt is van ám fizika, a bevezető fizika tárgyunk konkrétan ugyanaz mint a mérnök informatikusoknak.

Szerintem nem rosszak az elhelyezkedési lehetőségek biomérnökként sem.

Mondanám hogy nagyon jó és ezt válaszd, de szerintem nincs senki aki a BME-ről ezt őszintén mondaná (:

2014. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!