Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Semmelweis képalkotó diagnos...

A Semmelweis képalkotó diagnosztikai analitikus levelező szakára íratkoznék. Ezzel kapcsolatban várnék véleményeket, valamint a gyakorlati képzésük érdekelne, mert nem sok pozitívat hallottam rólluk. Levelezőn nehéz nagyon?

Figyelt kérdés

2014. febr. 3. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem járok oda, de engem is érdekelt ez a szak, és mivel volt lehetőségünk meghallgatni egyetemistákat, egy orvostanhallgatót kérdeztem a levelezős szakokról. Ő nekem azt mondta, hogy az ilyen orvosi szakokat egyáltalán nem jó levelezőn végezni, bár az ápolónőit azt sokan úgy csinálják. De erre az orvosi laboratóriumi és képalkotó szakra azt mondta, hogy ne.


A levelező szak annyiban nehezebb (én legalábbis ezt olvastam, hallottam), hogy ugye magadtól kell megtanulnod az egész anyagot, szükségesetén sem tudsz feltétlenül segítséget kérni, valamit adott időközönként kell bejárni órákra (mondjuk kéthetente egyszer, így mondta az a srác, aki az előadást tartotta), és akkor kora reggeltől késő estig benn vagy.


Persze ennek is meg van a maga előnye, mert ha szerencsés vagy, tudsz mellette dolgozni. De a levelezőszakot elsősorban szerintem azoknak ajánlják, akik tudnak önállóan tanulni. Mert például én jobban szeretek órán odafigyelni és úgy elolvasni a könyvet, hogy már van egy "szájba rágott" verzióm róla, mint hogy magamtól bogarásszam ki. De ez persze csak én vagyok. :)


Egyébként maga a szak szerintem szuperül hangzik, és ha esetleg külföldben gondolkodsz, az ebben dolgozókat elvileg nagyon jól megfizetik!


Sajnos mint említettem, tapasztalattal nem szolgálhatok, de azért remélem, valamennyire tudtam segíteni!

2014. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Időközben jelentkeztem,munka mellett tanulnám a szakot,igen.Minőségbiztosítási területben gondolkodom,állítólag multiknál nagyobb laboratóriumokban (ahol van CT,Röntgen) el lehet helyezkedni(vegyész-technikus vagyok)..Erről hallottál valamit vagy valaki?
2014. máj. 5. 15:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Fölvettek?
2017. jún. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!