Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika szak...

Gazdaságinformatika szak vélemények?

Figyelt kérdés

Hamarosan véget ér az egyetemi jelentkezési határidő, döntést kellene hoznom a kérdésben, eddig a gazdaságinformatika szakkal szemeztem a legtöbbet a Corvinuson. Mi a véleményetek általánosságban róla, mennyire piacképes, mi az a kezdő fizetés amit egy hasonló képesítéssel rendelkező egyén várhat? Az eddig hallottak és olvasottak alapján elég vegyes a megítélése, de nem tudom mennyire fedik le a valóságot, ezért olyanok válaszát várnám akik felsőoktatásban ezen a szakon végeztek.


Előre is köszönöm!



2014. febr. 4. 17:52
 1/2 A kérdező kommentje:

Továbbá az is érdekelne hogy matek és informatika terén mennyire nagyok az elvárások?

Matekkal különösebb gondom sosem volt, de nem készültem arra hogy olyan területen fogok továbbtanulni ahol nekem a későbbiekben szükségem lesz rá, ezért csak középszinten tanulom, illetve középszinten fogok érettségizni is.

Az informatika pedig igen közel áll hozzám, szintén nem volt gondom vele, de soha nem programoztam, ezért a nyaramat annak a tanulásával tölteném. A bekerüléssel több mint valószínű hogy nem lennének gondok, a bent maradás az ami inkább aggaszt.

2014. febr. 4. 17:57
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen szakra szeretnék menni, amit nekem mondtak és tudok nagyban függ attól hogy a szak milyen karon indul, ha gazdasági karon akkor ott nagyobb hangsúlyt fektetnek a gazdasági tárgyakra nagyjából olyan 50-50% Olyan egyetemen ahol a szak Informatikai karon indul teljesen más szinte megtévesztő ugyan is kemény programozás, nehéz matek tulajdonképpen megegyezik az programtervezősökkel az első évben végig együtt vannak.(Kb csak 20% az egésznek a gazdasági része) (Az régi rendszerű megnevezése eleve is Közgazdasági programozó matematikus ez sok mindent elárul). Sokan leszólják hogy semmi szak és inkább mérnökinfó szerintem igen is keresett piacképes főleg vállalat irányítási rendszer szakirányban. Az SAP Oracle adatbázis kezelőket elég jól megfizetik.
2014. febr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!