Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az olyan emberek,...

Szerintetek az olyan emberek, akik egész iskolaidőszakuk alatt nem tanulnak semmit, sikerülhet az érettségijük?

Figyelt kérdés

Van pár ismerősöm,aki így gondolkozik:"Én most biztosan nem tanulok semmit.De majd az utolsó évben belehúzok,és kész!"


Szerintetek ezzel a módszerrel megoldható minden?Én nem hinném,de várom a véleményeket.



2014. febr. 4. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha 20-szor nem írtam le, akkor egyszer sem; az érettségi egy vicc, jórészt szövegértés az egész (talán a matek kicsit húzósabb, de azt is röhögve meg lehet írni 3-asra).
2014. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az elsővel egyet kell értenem. Az érettségi egy nagy kalap trágya középszinten. Egyébként az ilyen embereket egyetemre is lazán felveszik, belőlük lesznek a bölcsészek.
2014. febr. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Én nem tanultam semmit rá. Annyi, hogy szeretem a törit ezért abból van alaptudásom meg a matekhoz elég jól értek. A lényeg az, hogy semmit se tanutam és a jegyek: fizika 2, magyar 3, német 3, töri 4, matek 4. Mondjuk volt aki sz@rrá tanulta magát és nagyon rossz lett neki. Ez emberfüggő. Jah és gépészkaron vagyok egyetemen, tehát nem lettem bölcsész.
2014. febr. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván a képességeitől függ. Nekem sem volt erősségem a tanulás, mégis kitűnő voltam, mert órán megjegyeztem a dolgokat, meg óra előtt átolvastam az anyagot...


Azt meg azért nem mondanám, hogy "azokból lesznek a bölcsészek", ugyanis a legtöbb bölcsész szak ponthatára 400 felett van...

Ezzel szemben reál szakokra 260 ponttól felvesznek...

2014. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, ha nem fontos, hogy milyen lesz az érettségid. Annyit gondolom akarnak tanulni, hogy ne bukjanak meg... Én sem vettem komolyan a tanulást, ráadásul az utolsó másfél évben magántanuló voltam, tehát egyedül kellett készülnöm.
2014. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlenül elküldtem, na de utolsó évben elkezdtem tanulni rendesen. Egyedül matekból kellett tanár segítsége, mert az sosem ment jól, általában kettes voltam belőle.

Végül aztán matekból hármasom lett, töriből, angolból és olaszból ötösöm és magyar irodalom/nyelvtanból négyesem, de az csak azért, mert a nyelvtan szóbeli tételt nem tudtam. Bár az bántott, hogy pont a kedvenc tárgyamból kaptam négyest, na de legalább azonosulhatok Nagy Lajossal :D

A lényeg az az, hogy igen, sikerülhet HA komolyan veszed a tanulást, ha meg nem, akkor ketteseket még mindig be lehet gyűjteni, ha az is megfelel.

De én így utólag azt mondanám, hogy nem érdemes elhülyéskedni. Amikor leérettségiztem, kijöttem anyukámhoz Angliába, aki már itt él egy ideje, és semmi kedvem nem volt tovább tanulni, viszont jó munkát nem is találtam. Körbenéztem az egyetemeken, és nagyon érdekes szakok vannak, így végül jelentkeztem, és most szeptembertől az egyik top egyetemen fogok tanulni. Ezt nem azért mondom, hogy nekem aztán milyen király, csak egy rossz érettségivel biztosan nem vettek volna fel, és ha akkor nem tanulok, akkor most elég nehéz helyzetben lennék. Ezért érdemes most több energiát belefektetni, nem tudhatod, mi lesz pár év múlva.

2014. febr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért a matek annyira nem könnyű jó mondjuk emberfüggő
2014. febr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán, sőt, talán nekik jobban is. Én pl vizsgázó típus vagyok, nem szeretek, ezért nem tudok óráról órára tanulni, viszont nagy anyagból jól fel tudok készülni. Ez kell 90%-ban az egyetemen is.


De jó élcelődni a bölcsészeken, kár hogy ők vannak olyan rendesek és nem viszonozzák...

2014. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!