Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek is nagyon magas...

Szerintetek is nagyon magas ez az összeg?

Figyelt kérdés

Július 22.-én költöztünk albérletbe, Bp. 14. ker (2 fő).


Ekkor leolvastuk a vizet. Fürdő (hideg) 93 köbméter volt, (meleg) 61 köbméter.


Konyha (hideg) 7 köbméter, (meleg) 20 köbméter.



Utána jött a bérbeadó ismét leolvasni, augusztus 10.-én, mert úgy beszéltük meg, hogy minden hónap 10.-én fogjuk ezeket rendezni.


Akkor a vízóra állás így alakult. Fürdő (hideg) 95 köbméter, fürdő (meleg) 62 köbméter. A konyhában pedig nem változott az óra állás.


Tegnap írt smst a nő akitől béreljük a lakást, hogy a víz számla 16 ezer forint, és majd hozza a csekket. Mi ezt biztos nem fogjuk kifizetni, mert nagyon magasnak találom az összeget.


Nektek mi erről a véleményetek? Hogyan rendezhetnénk ezt?


2012. szept. 4. 05:50
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Majdnem 20 nap alatt csak 3 köbméter, ha jól látom. Ez még a legdrágább vízdíjú városban is "csak" 1500 forint.


Nézzétek meg azt a számlát, amit hoz, ne csak a csekket. Tuti hogy nem annyi volt leadva legutóbb, mint amit ti felírtatok odaköltözéskor, és most veletek akarja kifizettetni.

2012. szept. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, azért írtam le példaként az utolsó leolvasásokat, mert mi ennyit tuti nem fogyasztottunk. Csak fürdünk, meg mosunk egy héten 2x. Ráadásul a víz számla csak 2 havonta jön, nekünk elvileg még nem is kéne fizetni, hiszen nem lakunk itt 2 hónapja.



Köszönöm a válaszodat!

2012. szept. 4. 06:20
 3/9 anonim ***** válasza:

A vízdíj az nálunk úgy van, hogy

Pl- fogyasztási időszak:

05.05-tő 07.05-ig tartóidőszak számláját kiállítják 08 hóban a számla lejárta pedig 09.05.

Tehát az 5. és 6. hónap fogyasztását olvassák le 07 hóban és 08 hóban számlázzák ki. A számla mindíg 2 hónap fogyasztását takarja.


Esetedben a ti fogyasztásotokról még számla sem készülhetett.

2012. szept. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval csak azt akartam írni, hogy természetesen kérd és nézd át a számlát.

Azon fel van tüntetve a fogyasztási időszak.

2012. szept. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utána járt a bérbeadó, és ezt a számlát az előző lakók csinálták. Nekünk eddig csak 5 köbméter a fogyasztásunk a 1.5 hónapra, úgyhogy azt mondta, hogy vegyük semmisnek a dolgot, majd rendezi az előző lakókkal :)
2012. szept. 4. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg, alig volt fogyasztásotok. Mi két hónap alatt 20 köbmétert fogyasztunk, és arra szoktam fizetni 16000-et.
2012. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja már látom hogy megoldódott. Csak azt nem értem, az előző lakókkal miért nem akkor számolt el amikor kiköltöztek?
2012. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az viszont érdekelne, hogy hogy ilyen alacsony a fogyasztásotok?
2012. szept. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nemrég voltam kint megnézni a vízóra állását.


Július 22.-én amikor beköltöztünk ugye ezek az adatok voltak.


Fürdő (hideg) 93 köbméter volt, (meleg) 61 köbméter.


Konyha (hideg) 7 köbméter, (meleg) 20 köbméter.



Ma pedig:


Fürdő (hideg) 96 köbméter, (meleg) 63 köbméter.


A konyha ugyanúgy, (hideg) 7 köbméter, (meleg) 20 köbméter.


Ez ugye összesen 5 köbméter fogyasztást jelent. A párommal ketten élünk, heti 2 mosás van, 1x a színeseket mossuk, 1x a fehéreket.


Ezenkívül általában este gyorsan zuhanyzunk (ez ritka), de olyan is előfordul, hogy egymás után megyünk fürdeni, így lényegében csak egyszer engedünk a kádba vizet. Én nem dolgozom jelenleg, mert nincs munkám, tehát nem vagyok kimondottan "koszos", meg finnyásak se vagyunk, hogy úristen most egymás után fürdünk. :)


Ezenkívül még főzésre, mosogatásra, ivásra használjuk a vizet. A mosogatás nem tudom miért nem visz el többet, hiszen folyó vízzel mosogatok általában.


Szóval nincs semmi titka. :)

2012. szept. 4. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!