Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam, nem tudok...

Melyiket válasszam, nem tudok dönteni?!

Figyelt kérdés
Két képzés között nem tudok választani: élelmiszermérnök és gyógyszerész. Mind a kettőt érdekesnek találom csak nem tudom eldönteni, hogy milyen sorrendben írjam be őket, mert mind a kettő tetszene. Valaki tudna esetleg tanácsot adni, hogy mi alapján döntsek? Vagy még jobb lenne, ha esetleg valaki a két szak valamelyikéről kicsit tudni írni nekem. Előre is köszönöm!

2014. febr. 7. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igazából ne az alapján dönts szerintem , hogy mennyire nehéz az egyik vagy a másik egyetem . Hanem egy kicsit nézz előre , és gondolkodj el , az egyetem utáni időszakon, képzeld el magad , hogy gyógyszerészként dolgozol , illetve , hogy élelmiszermérnökként dolgozol. És amelyik szakmában dolgozni szeretnél életed 40-50 évében , azt válaszd.

Amúgy én a gyógyszerészetiről tudok nyilatkozni , nagyon nehéz az egyetem , de én nagyon szeretem , és egy percig se bántam meg , hogy ezt választottam , igazából nekem soha nem voltak kételyek , mert mióta világ a világ gyógyszerész akarok lenni. :)

2014. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészre kell 2 emelt szintű érettségi. Oda nehezebb lesz bejutni, mint élelmiszermérnökre. Bent maradni is nehezebb lesz sokkal. Viszont az egyetem után több lehetőséged lesz, és valszeg nagyobb fizetésed, és Dr. Címed. Èlelmiszermérnökként gyárban fogsz majd dolgozni, de gyógyszerészként is dolgozhatsz gyárban. Meg patikus is lehetsz. 1-2 kutatási területen is dolgozik gyógyszerész. Èn a gyógyszerészt preferálom.
2014. febr. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!