Légiforgalmi irányító?

Figyelt kérdés
Általános iskolás fiú vagyok, így egyre jobban foglalkoztat a továbbtanulás. Mint minden életrevaló embernél , a pályaválasztásra irányuló döntésemet a pénz fogja eldönteni. Azt hallottam , hogy a légiforgalmi irányítók nagyon jól keresnek. Arra lennék kíváncsi , hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni , milyn iskolát kell elvégezni , milyen végzettséggel kell rendelkezni , hogy ebben a szakmában el tudjak helyezkedni. Előre is köszönöm!

2014. febr. 9. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mint minden életrevaló embernél , a pályaválasztásra irányuló döntésemet a pénz fogja eldönteni."


Én inkább úgy fogalmaznék, hogy minden pénzközpontú embernél :) Az életrevalósághoz a pénz kevés. Millió más szakma van ami jobban keres, de minek, ha nem érzed jól magad közben?

Azt tudnod kell, hogy a légiirányítóknál elsősorban nem a végzettség, hanem az orvosi alkalmasság a perdöntő. Tehát odamehetsz te 2 szakirányú diplomával, ha kirostálnak az orvosi alkalmasságin. Amikor beszélgettem egy illetékessel úgy nyilatkozott, hogy 100 jelöltből az utolsó körbe kb 15-20 ember kerül be, és az utolsó körből 1-2 lesz nyerő. Ezek ilyen átlagok, nyilván nem feltétlenül több száz emberből válogatnak.


Amúgy műszaki felsőfokú végzettség, és folyékony angol kell, de emlékeim szerint középfokú nyelvvizsgát kérnek.

2014. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

A légiforgalmi irányító nem egy szak amit elvégzel és onnantól az vagy, ilyen szak nincs.

Igy tudsz oda jelentkezni:

[link]

De nem árt a műszaki felsőfokú végzettség, hogy bármi esélyed legyen a jelentkezéskor. Ha kiválasztanak majd ők kiképeznek ki légiforgalmi irányítónak.

2014. febr. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat , csak.a kíváncsiság vezérelt :)
2014. febr. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!