Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Belekavarodtam a dolgokba,...

Belekavarodtam a dolgokba, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Ha 4 helyre jelentkezem egyetemen, és az első 3-ra nincs elég pontom, a 4.-re viszont felvennének, de a szakra összesen 5 ember kerülhet be, és az már összejön azokból, akik elsőként jelölték meg a helyet, akkor hiába elegendő a pontszámom (tegyük fel, ugyanannyi lesz, mint az ötödikként felvettnek), nem fogok bekerülni helyhiány miatt?

2014. febr. 10. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem számít az, hogy hányadiknak jelölted meg, nem lesznek előnyben azok, akik elsőnek jelölték. Olyan sincs, hogy elegendő a pontod és nem vettek fel, a ponthatár mindig a legutolsóként felvett ember pontszáma.

Mondjuk akkor tényleg nem tudom mi van, ha több embernek ugyanannyi pontja van. Feltételezem, hogy ilyenkor vagy azt mondják, jöhet 6 ember, vagy épp hogy csak 4-et vesznek fel, gondolom több mindentől függ melyik lehetőséget választják.

2014. febr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyi van, mint az ötödiknek és csak öt hely van, akkor elvileg négyet engedélyeznek felvenni (nem tudom, van-e kivétel, nekünk egyetemi tájékoztatón mondták, hogy tavaly ezzel járták meg, csak sokkal több emberről volt szó, akit 2 hely hiánya miatt nem tudtak felvenni). Olyan viszont egészen biztosan nincs, hogy úgy maradj le, hogy eléri a pontszámod a ponthatárt és jelentkeztél oda.
2014. febr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!