Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nos, már 12 évesen eldöntöttem...

Nos, már 12 évesen eldöntöttem, hogy az orvosira szeretnék menni, de hála a szüleimnek, akik beleszóltak a dolgokba elküldtek műszaki suliba, érdekel ez a dolog is, de nem annyira, mint az előbbi. Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Most jutottam el ahhoz a ponthoz, amikor már nem érdekel, hogy mit mondanak, én orvos leszek. Legjobban a kardiológiát, a traumatológiát vagy a sebészetet favorizálom, de nem tudom, hogy melyik egyetemre érdemes menni. Továbbá a tanulmányi eredményeim: 9-10. :az egészre tettem nagy ívből, úgy gondoltam, hogy elég, hogyha csak a 3. év végét és a 4. félévet húzom meg, hibáztam. Továbbá azt sem tudom, hogy miképpen tudok majd leérettségizni biológiából, mert nem tanított tantárgy nálunk (a nyáron már elkezdeném a felkészülést). Két válaszott tantárgyam lenne, a biológia és a fizika, ez a kettő elég-e egy orvosi egyetemre, mert mindenből 80% fölött akarok érettségizni, a tanulással nincs baj, csupán azt tanulom meg, ami érdekel és ami kötelező érettségi tantárgy. Mit javasoltok? Melyik egyetemre jelentkezzek majd és milyen tárgyat válasszak 2. válaszottnak a biológia mellé, fizikát vagy kémiát?
2010. márc. 12. 16:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%
orvosira mindeképp kémia. És nem tudom tudod-e, de a 4. évben is az évvégét veszik figyelembe.
2010. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ezenkívül próbáld puhítani a szüleidet mert a tanulmányi eredményed alapján valószínűleg csak fizetősre fognak felvenni. Az pedig sok százezer Ft lesz félévenként, amit nekik kell majd kifizetni, mert diákhitelt sem kaphatsz annyit (még ha a max összeget veszed is fel), ami a tandíjat fedezné és akkor még a sok tízezres tankönyvről még nem is beszéltem.
2010. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
68%

Én most állok továbbtanulás előtt, és pontosan tudom, hogy az rovosi egyetemre 400 pont édeskevés. Márpedig 100 pontot tudsz vinni a jegyeid alapján(persze, ha kitűnő vagy), 100-100at a két felvételi tantárgy alapján(persze, ha fullra megírod), és megint 100at, ha kitűnőre érettségizel. És ez még csak 400 pont, amit alapból szerintem csak egy hiperszuper okos tud összeszedni. Pontot gyűjthetsz még nyelvizsgával(max 50et), ja meg ha terhes vagy, akkor is kapsz(de gondolom ez nem valószínű), vagy ha hátrányos helyzetű vagy.

Ezt most nem azért írtam, hogy teljesen elkeserítselek, de az előző válaszolónak teljesen igaza volt. Valószínű, hogy csak pénzesre vesznek fel, ami pontosan nem tudom mennyi, de az tuti, hogy 400 ezernél több egy félévben. És egyértelműen kémiát. Ajánlom a debreceni orvosit. Mást sajna nem ismerek

2010. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

A fizetős inkább milliós nagyságrend, de miért ne vehetnék fel államira, ha elég elszánt?

Beszélj a szüleiddel először is, mondd el nekik h nagyon fontos, és az is, hogy melletted álljanak:)

Az igaz, h 4.-ben sem a félévit, hanem az év végi jegyet nézik. Viszont ha nagyon jól sikerül az érettségid, akkor duplázhatod is (akkor nem számítanak az év végi jegyek ugye), de ahhoz tényleg nagyon jót kell írnod.

Egy tárgyból pedig KÖTELEZŐ az emelt szint. Biológia mellé inkább a kémiát javaslom, annak ellenére, h én fizikával mentem orvosira. (Sőt, szerintem a legjobb a kémia emelt) Sokkal jobban jársz vele, de ha jobban megy a fizika, akkor nyugodtan érettségizz abból. Az első, hogy felvegyenek, aztán még rákészülhetsz a kémiára:)

A 80% helyett pedig inkább legyen 90%:)

Most hanyadikos vagy? Most fogsz érettségizni? Milyenek lesznek a jegyeid? Van-e nyelvvizsgád?

Az, hogy melyik egyetemre mész, teljesen mindegy, mind a négy magyar orvosi egyetem nagyon színvonalas:)

Dönthetsz távolság alapján, vagy annak alapján, hogy melyik város a legszimpatikusabb, esetleg a pénz is szempont lehet. (Tuti, hogy Pesten a legdrágább élni...)

Ha gondolod szívesen küldök pár dolgot bioszból, ami hasznos lehet:) Nyugodtan írj e-mailt, ha kell megadom az msn-em is, nyugodtan kérdezz!:)

2010. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok. Kedves előttem szóló! Tény, hogy édes kevés 400 pont orvosira (Pesten 438 volt a ponthatár, vidéken 420-421). De ne keserítsd el! Hidd el, nem kell zseninek lenni ahhoz, hogy valakit felvegyenek.

Hatosztályos gimibe jártam (semmi biosz tagozat vagy hasonló), és csak egyetlen egy évben volt kitűnő bizonyítványom! Mikor 11-ben kitaláltam, hogy márpedig ha törik, ha szakad orvos leszek, akkor belehúztam, és majdnem minden érettségim 90% fölé sikerült. Manapság egy nyelvvizsgát nem annyira nehéz összeszedni (szinte alapkövetelmény), orvosira pedig kötelező az emelt, amiért jár a 40 pont.

Nem azt mondom, hogy hú de egyszerű, de egyáltalán nem esélytelen:) Csak az elhatározás kell:)

2010. márc. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Mi köze van a szüleidnek ahhoz, hogy mit jelölsz meg?
2010. márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az a problémája, hogy műszaki suliba jár, és fél, hogy nem tud rendesen felkészülni. Amúgy igen is sok köze van hozzá a szülőknek, mert az orvosi egyetem még államilag támogatott képzésen is drága. Egy anatómia könyv pl (akciósan, csak orvostanhallgatóknak) 35 ezer forint.

És ez csak egy (illetve kettő) darab könyv. És szinte mindegyik 10 ezer forint felett van..

Orvosi mellett nem lehet dolgozni, szóval ha a szülei nem támogatják, akkor nem sok mindent tud kezdeni...

2010. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%
Annyi, hogy ők fizetik. Ugye mire egyetemre megy az ember, addigra elmúlik 18 éves. Ergó a szüleinek jogilag megszűnik az eltartási kötelezettsége. Tehát ha vaskalaposak a szülők, akkor megtehetik, hogy kiteszik otthonról és a továbbiakban boldoguljon egyedül az életben. Nem szép dolog a szülőktől nyilván ez, de megtehetik.
2010. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

ma 16:42

Miért mondasz ilyen baromságokat? Ha tényleg csak ennyi eszed van, akkor ne is irkálj ide.

Még le sem érettségizett akkor honnan veszed, hogy csak fizetősre veszik fel?

Szerinted mennyi fogalma lehet az érettségi rendszerről ha most megy középsuliba?

Gratulálok remélem még máshol is ilyen marhaságokat írsz,

2010. márc. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Olvasd el csillagom, a kérdésben is benne van, hogy a 9.-10. évfolyamon nagy ívben tett a tanulásra, nem lett jó az eredménye. Ebből teljesen naívan arra következtettem, hogy már középiskolás. Szerintem te olvastál félre valamit... A 16:42-es.
2010. márc. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!