Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZerintetek hülyék a bölcsészek?

SZerintetek hülyék a bölcsészek?

Figyelt kérdés
Miért nézik le ennyire az emberek őket? Komolyan ennyire hülyék és csak buta emberek mennek bölcsésznek?
2014. febr. 11. 15:33
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Miért lennének buták

Még a pszichológusokat is ott képzik

2014. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Csak ilyen a magyar ember, aki A-ba járt az a B-st utálja, aki B-be, az az A-st. Az élet ugyan már nem az alsó tagozat, de sok ember a korral nem nő fel. Én ugyan nem jártam bölcsészkarra, de sok bölcsészt ismerek és pontosan ugyanolyan rendes, szorgalmas emberek, mint a mérnökök, orvosok, jogászok, stb. akiket ismerek. Miért nézik le őket? Jó kérdés. Mert kevesebb ezzel a végzettséggel a munka? Mert ilyen világot élünk? Régen egy tanító vagy tanár értelmiséginek számított, ma ütik-verik a tinédzserek a tanárt, akinek nincs szava. Miért? Mert megtehetik.
2014. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem hülyék, csak kissé az élettől elrugaszkodottak, mert pályaválasztásnál nem gondoltak arra, hogy a tanulás arról szól, hogy majd mivel keresik a kenyerüket, ha a szülők vagy gazdag házastárs nem tudja eltartani őket. Nekik csak egyszerűen tetszett, hogy valamit tanulnak ill. az, amit tanulnak.
2014. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ott is vannak nehéz szakok és bekerülni sem éppen

könnyű

2014. febr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor már inkább az olyanokat lehetne "elvontnak"

nevezni, akik pl. szociológiára járnak

(az még egy másik kar)

2014. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én pszichológiára szeretnék jeletnkezni,de a sok előítélet miatt már nem merek és teljesen kiakadtam.. nagyon szertenék kutatni meg ilyenek de a matek is jól megy és szeretem is.. szóval már teljesen döntésképtelen vagyok.. nem bírnám elviselni,ha valamivel szívből foglalkozok és lenéznek érte :(
2014. febr. 11. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg az alapján döntesz, hogy mások mit gondolnak, addig szavaztasd meg másokkal, hogy mi legyél. Túl nagy benned a megfelelési kényszer, ezen még dolgoznod kellene! Ha valamit szívből csinálsz, jól csinálod, hasznos, akkor kit érdekel, hogy néhány szűklátókörű ember mit szól hozzá? Ha nem is veszi a fáradtságot, hogy belelásson, akkor tök mindegy, nem? Pont a pszichó... sem bekerülni nem egyszerű, sem bennmaradni, sem dolgozni benne később. Aki ezért lenéz, annak adj egy órát ingyen, ha végeztél, mert bajai vannak! ;)
2014. febr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségit kéne megreformálni, jellemzően a magyar, töri érettségi jobban sikerül, sokan azért mennek bölcsésznek, mert az érettségi eredményből indulnak ki, és nem elköteleződésből.

Plusz egy-két humán szak jobban hangzik...nyilván több ember érdekel mondjuk a média vagy a pszichológia, mint a villamosmérnökség.... jellemzően halványlila gőzük sincs arról, hogy mit is kell majd később effektíve ezzel a végzettséggel csinálni, így sorra pukkadnak ki az álmok, és sokan lemorzsolódnak útközben. Persze tök érdekes a pszichológia, sokan szívesen elkezdenék, annak ellenére, hogy egy különböző módszerspecifikus képzettségekkel rendelkező pszichoterapeuta kiképzésének költsége akár milliós nagyságrendű is lehet, és kb 9 év. Amiből sok év elmélet, statisztika meg némi biológia tanulása.

A kommédia esetében is egy nagyon fun szakmáról beszélünk, sokan mennek oda, mert jajdeérdekes, tapasztalat, hogy sok a szakmát elhagyó, vagy elhelyezkedni nem tudó. Aki meg el tud helyezkedni, az teljesen mással foglalkozik, mint amit az egyetemen tanultak. Pl. tudják a kommosok ténylegesen, hogy mit csinál egy hírszerkesztő, miből is áll a munkája?

(Kétlem)


Nem hülyék a bölcsészek, pontosabban nem azért hülyék, mert bölcsészek, csak sok magával mitkezdeni nem tudó ember megy bölcsésznek. De ugyanez a helyzet más divatszakoknál pl. jognál, turvendnél, gazdmenedzsmentnél is. Ha megvizsgálnád őket, kevesen mennek azért turvendre, mert ők hotelben szeretnének a sales-en dolgozni... vagy évekig magolni a jogszabályokat és ügyvédbojtárkodni...

2014. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor gimis voltam, a B-sek az A-sokat utálták, mert csak. Szerintük az A-sok hülyék, és kész. Mi C-sek voltunk, ők már 4 éve oda jártak (8 évfolyamosba), szóval nem is tudjuk, miért volt ez így.
2022. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!