Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért a jogi és a gazdasági...

Miért a jogi és a gazdasági Karon csinálnak ekkora ekkora leépítést. Pedig ott alig van büfészak, szinte egy sincs, miért nem inkább a bölcsészek és társadalomtudósok számít tizedelik meg, ott rengeteg a büfészak?

Figyelt kérdés
Szerintem a bölcsész és a társadalomtudományi karon lévő képzések több mint 50%-a büfészak.Nincs semmi értelme,és mégis a jogi és a gazdasági képzéseknél csinálnak óriási leépítést az államilag támogatott helyeken.Vajon miért?
2012. márc. 21. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Mert ezeken a karokon annyi ember végez, amennyire nincs szükség a munkaerőpiacon.

A államnak nem éri meg 1000 embernek fizetni a tandíját, ha mondjuk csak 100 fog a szakmában elhelyezkedni, a többi meg munkanélkülire megy hónapokig.

2012. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Na jó de egy kulturális antropológus,szabad bölcsész,néprajzos azt se tudja megmondani,hogy mi a szakmája,mit csinál egy ilyen ember,hol fog elhelyezkedni,miből fog élni és ez nem csoda.Azért nem tudja mert nincs is értelme az egésznek.Egy jogász vagy közgazdász ehhez képest sokkal joban tudja ezt,és sokkal nagyobb is az igény rájuk azért.
2012. márc. 21. 15:35
 3/20 A kérdező kommentje:
Bölcsész államilag támogatott hely pedig még mindig közel lesz a 3 ezerhez,ez indokolatlanul sok.Erről beszélek én elsősorban.
2012. márc. 21. 15:36
 4/20 anonim ***** válasza:

A jogi karon van kb. 3 szak.

A bölcsészkaron meg jóval több! Az összes nyelvszak pl, tanárszakok...

2012. márc. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A bölcsész karon az értéket a tanár szakok és a nyelv szakok jelentik,ezekre aláírom szükség van,de mondjuk egy kulturális antropológus meg ehhez hasonló bisz-basz szakosok vajon hol kapnak munkát?Mire lehet őket használni?
2012. márc. 21. 16:08
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk az utóbbi időben tanár legyen a talpán, aki talál magának munkahelyet.

De azért a gazdasági területen is vannak büfészakok (andragógia pl.)

2012. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%

Az andragógiát a bölcsészhez akartam még, bocsánat, gazdaságnál pedig nekem semmi bajom nincs az általános közgazdászokkal, meg ügyvitellel, de minek kell ennyi gazdasági elemző, meg tököm tudja, mi?

A politológiát is megemlíthetném, csakúgy, mint a közigazgatás-tudományt.

2012. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
politológia társadalomtudományok közé van sorolva.
2012. márc. 21. 16:33
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Az andragógia pedig szintén társadalomtudományi képzés. A politológiához meg csak annyit, hogy Török Gábor és Giró-Szász András,Navracsics Tibor, Karácsony Gergely, Dúró Dóra, Pokol Béla, vagy Fellegi Tamás. Azt hiszem mind a szakmáján belül helyezkedett el, és nem is rossz pozíciókban. De ezen kívül írok még 50 nevet, ha kell ;) Szóval annyira nem is büfé és felesleges szak. Mellesleg társadalomtudományi képzési területen is történtek nagy vágások, 52%-kal kevesebb a felvehetők száma. Több szak nem is indul állami ösztöndíjas formában: nemzetközi tanulmányok, társadalmi tanulmányok, csak hogy példát adjak. A bölcsészképzés helyeit kizárólag a tanárképzés érdekében tartották meg szerintem, és azt kell mondjam,joggal. Önköltséges képzésen kevesebben rajonganának annyira értük. A gazdasági szakok megvágását alapvetően indokolatlanul brutálisnak tartom, de a kereskedelem és marketing, turizmus és vendéglátás, pénzügy számvitel "szentháromsága" valóban a túlképzés mekkája volt. A gazd. menedzsment kevésbé,bár e szakon sem képeztek kevés embert... A jogász osztatlan képzés tönkretétele a vidéken pedig vagy pártpolitikai érdek, vagy súlyos tévedés, mert a közszféra és a versenyszféra évente a megadott keretszámnál 13-szor több végzett jogászt képes fogadni, ami arányaiban 8-900 ösztöndíjas és 4-500 önköltséges hallgató. E területen 5-10 éven belül megfelelő kompenzáció hiányában súlyos munkaerőhiány alakulhat ki. Az idén felvételizőket érintő jogsérelmeket pedig inkább nem sorolnám fel. Végezetül... ha a Társadalomtudományi képzések több mint 50%-a büfészak, akkor teljesült a vágyad, 52% a csökkentés, mint azt írtam. Bölcsészeknél meg majdnem bejött, 40% körüli a mínusz. A leépítés oka pedig hivatalosan az állami kiadások "logikusan és megalapozottan" indokolt csökkentése. Tény, hogy rossz helyről veszik el a pénzt, de nem más szakterületét kell szidni azért, mert a kormány, és a felsőoktatásért felelős államtitkár asszony a miniszterelnök úrral(így,végig kisbetűvel,és okkal) karöltve végzett ki nyilvánvaló mögöttes céllal szakokat, sőt, egész képzési területeket, egyetemeket, főiskolákat, diákok jövőjét, családok reményét... De ez már az érzelmi oldala.
2012. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam rajta tavaly, hogy beiratkozok politológiára,aztán mindenfelől jöttek az instrukciók, hogy így büfészak-úgy nem lehet vele elhelyezkedni,így nincs értelme-úgy nincs értelme aztán végül is nem iratkoztam be.Most angol szakon vagyok,remélem nem fogom megbánni ezt a későbbiekben,a szak tetszik de lehet, hogy a politológiával többre mennék ki tudja,nekem az angol szak is bejön mellette még németül tudok.
2012. márc. 21. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!