Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova fajul ez a magyar oktatás?

Hova fajul ez a magyar oktatás?

Figyelt kérdés
Az imént néztem a felsőoktatási felvételi tájékoztatót és elált a szam a képzés költsége láttán a gépészmérnöki szakokon! 150-200ezer forint egy fél év! Nekem tünik csak irreálisan soknak vagy ez még el is fogadható magyar színvonalon?

2014. febr. 11. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális ár felsőoktatásban, máshol sem olcsóbb.


Magyar felsőoktatásban szinte bárki, aki kicsit letesz az asztalra ingyen tanulhat, tehát ezért igazán nem panaszkodhatsz.

2014. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem erröl van szó,hanem arról hogy annó 2002-ben mikor jártam gépészmérnöki szakra de egyéb okból megszakitani voltam kénytelen tanulmányaimat,akkor mindössze 85ezer forint volt,azt gondoltam én naivan hogy tiz egynehány év után olyan 120-130 ezer lenne a dij, dehogy 200 ezer közelébe tornázódott? ennyire nincs értéke a mi kis forintunknak?
2014. febr. 11. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért 2002 nem pár éve volt. Elég ha csak azt nézed, hogy akkor a minimálbér 50 ezer volt, most meg 98 ezer. Ha meg megnézed vannak még drágább képzések is és ha külföldhöz nézed, akkor meg nem feltétlen drága és még ha nehéz is elfogadni bizonyos képzések Magyarországon a legjobbak közé tartozik Európába.
2014. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó akkor még egy utolsó kérdés! Gépészmérnöki képzésben

7 félév a képzési idö, tehát félévente 200 ezerrel számolva közel 1.5 millió forint a végösszeg,minimum!

kérdem én , megér ennyi pénzt egy diploma? no meg a mögötte lévő tudás? merthát jóllehet keresett szakma a gépészmérnök a munkaerőpiacon, ám volt már rá példa nem egy hogy szakmával a zsebében a diplomával ott állt a végzős hallgató munkanélkül mert a munkáltatók pályakezdö státuszra hivatkozva nem voltak hajlandó foglalkoztatni!

Megér e ennyi pénzt,idöt és energiát ráforditani a tanulmányokra föleg mikor közismert tény hogy kis hazánk ipara már rég jobb létre szenderült és a feltámasztására tett erőfeszitések csak látszólag hoznak eredményt! ?

2014. febr. 12. 17:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez elég olcsó...

Én 300-400 ezer körül szoktam látni.

2014. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma olvastam egy cikket az ujságba,egy visszaemlékezést!

Egy középkoru férfi mesélte hogy épp hazafelé tartott egyetemröl kocsijával,,izgatott volt mert másnap szigorlati vizsga várta, az uton hazafelé megpillantotta gyalogosan haladni egyik gyerekkori barátját,hát megált hogy elvigye,az illetönek karján édesen ott aludt két éves gyönyörü kislánya!Emberünk erre elgondolkodott, mig én sorra éveken át tanultam, diplomákat szereztem barátom töb éven át tisztességesen dolgozott, lakása lett ,megnősült, most felesége és gyermeke, családja van,mindez diploma nélkül!! Vajon megérte éveken át gürizni a diplomáért miközben minderröl lemaradtam?Hajszoltam a tanulást és közben elhaladtak az évek felettem! Szóval ujra kérdem én érdemes tanulásba fektetni az éveket ugy hogy nem látjuk a tanévek végén a biztos eredményt? Nem jobban megéri ha kispénzböl is de családunk van,szeretö feleségünk,gyermekünk? Vagy mindkettö együtt a jó? A diploma adhat boldogságot? :)

2014. febr. 13. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.


A diplomások egy jó részének (nem tudok random egyetemekről és random szakokról, de ahova én járok ott tuti) lesz munkája. 90% felett és jó fizetéssel.


Eleve diplomázni nem azért mész, hogy munkád legyen, hanem, mert téged ez érdekel, ebben akarsz dolgozni. Akkor pedig nem nyűg a tanulás, max egy-két tárgy. Ha értelmes dolgot értelmes helyen tanultál, akkor lesz is munkád.


Persze mindig vagy egy-két ember, aki nem tud elhelyezkedni, de itt erősen kétségbe vonható azon személy felelősége a dologban az egyetem helyett.


A diploma öt évig tart. Szerintem 23-25 évesen (mikorra egy átlagos ember diplomát kézbe kap) egyáltalán nem kényszer, hogy már családa legyen. Bőven rá ér most kiépíteni azt, nem mellesleg egyetem mellett is lehet párkapcsolatot építeni, akár gyerek mellett sem lehetetlen a tanulás.


Nem mellesleg az első diplomád még mindig ingyenes.


Ha csak azért ment diplomázni, mert hogy majd hű de fog keresni, akkor az adott személy volt hülye, nem a rendszer.


Igen, nem kell mindenkinek diplomásnak lennie, igen egy jobb szakma jobb is lehet, mint egy diploma. És? Ki mondta, hogy a diploma az új érettségi? Senki (értelmes).


Még egyszer leírom: szánalmas a belinkelt sztori.


Arról nem is beszélnék, hogy a diploma és a család nem diszjunkt és egy jó diploma ezerszer biztosabb életet ad, mint mondjuk egy pénztáros vagy hasonló kevésbé keresett szakma. (Persze szakmák közt is vannak kellendőek és jók).

2014. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


ott szerepel a gépészmérnök is, inkább nem idéznék, olvasd el. de a lényeg, hogy amig tanulsz összesen kb 3-4 millió forintot költesz arra (tandijon felül más is benne van), a gépészek átlagbére alapján sázmolva 2,5-5 év alatt már 3 milliós pluszban lehetsz.

2014. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, ha eltud helyezkedni végzést követően a hallgató tény hogy pár éven belül megtérül a tanulói évek alatt kiadott költség, ez valóban pozitívum a dologban,

Van egy ismerősöm aki mindent elkövet hogy rábeszéljen tanulásra, úgy véli olyan tudás rejlik bennem amit kár lenne olyan munkákra pazarolni aminek fizetéséből épp csak tengődni,majd éhen halni lehet! mivel épp álláskereső vagyok egy interjú során tájékoztattak róla hogy első benyomásra is látszódik hogy olyan emberi értelmi szinttel rendelkezem hogy a képességeimmel sokkal jobban fizető pozíciókban is helyt tudnék állni mint amilyenekben eddig dolgoztam! Nos ezek után azt hiszem nem kérdés hogy a költségek ellenére érdemes lenne elkezdenem az egyetemi tanulmányokat! :)

2014. febr. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!