Most megyek gimnáziumba (biosz/kémia szak). Minek lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Gondoltam az orvosira, gyógyszerészetire, pszichológiára és a nanotechnológiára. Melyiket érdemes tanulni?

Természetesen vethettek fel egyéb ötleteket is.



2014. febr. 15. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Még ne ezen gondolkodj. Pontosabban ha nincs még célod, akkor ne tőlünk kérj segítséget. Majd kialakul. Két évig csak tanulj, aztán elválik.

Jó dolog, ha vannak céljai az embernek, de a felsorolt dolgok azért nagyon nem vehetők egy kalapba. Ahogy gyarapodnak ismereteid, annál inkább specializálódik az érdeklődési köröd, majd tudni fogod, mi is az, ami igazán érdekel.

Sok szerencsét!

(ui.: a természettudományos érdeklődésed jó dolog, hajrá!)

2014. febr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy még messze van, de azt szeretném, ha tapasztalatokat osztanátok meg velem:)
2014. febr. 15. 22:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a biosz/kémia, akkor azt kell tanulni. Illetve ami még kapcsolódhat hozzá, természettudományos tárgyak, pl. matek, fizika...

Konkrét szakot most még nehéz lenne mondani, pláne olyan mélységben, amiket felsoroltál, mert gimiben úgysem tanulod megfelelő alapossággal egyiket sem.


Hozzád hasonlóan egyébként nekem is elég konkrét terveim voltak már általános iskolában arra, mit is szeretnék majd kezdeni gimi után. És be is jött, mert arra a szakra járok, amit (pontosabban a tantárgyat) már általános iskolában is szerettem.

2014. febr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!