Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti mit gondoltok erről? Vagy,...

Ti mit gondoltok erről? Vagy, veletek volt ilyesmi?

Figyelt kérdés

Középiskolás vagyok,és arra az elhatározásra jutottam,hogy nem az emeltes tantárgyaimból emeltezek.Én humán tárgyakat tanulok emelten,de nyelvekből szeretnék.

Csak a suli miatt nincs mindig annyi időm a nyelvekre,amennyi kéne.

Ti mit tennétek:

1.-főleg a nyelvekkel foglalkoznátok,mert abból akartok emeltet

-tehát lazábban vennétek,ha más tantárgyból becsúszik egy rosszabb jegy


vagy:

2.-márcsak azért is tanulnátok mindent úgy,mint eddig(tehát rendes emeltes szinten,szigorúan),mert a töri,magyar,matek kötelező érettségi tárgyak

-egyébként elég erős osztályod lenne,ahol azért nézik a jegyeket


Vagy,megpróbálnád a kettőt valahogy összehozni,a nyelvek javára?Nem hanyagolnád el annyira a többi tárgyat se,de azért nem is vennéd olyan nagyon komolyan?

Gondolom az emberek többsége az első variációt mondaná.


Érdekelnének erről a vélemények,hogy ki hogy oldaná meg a dolgot.

Én a nyelveket szeretem legjobban,azok tudnak nekem legjobban önbizalmat is adni,meg minden.

És,titeket az mennyire zavarna,ha arra lenne kevesebb időtök,amit legjobban szerettek?Volt már valaki ilyen helyzetben?


Bocsi a sok szövegért,de nagyon érdekelne,hogy ki hogy oldaná meg.Köszi.


2014. febr. 15. 14:59
 1/6 A kérdező kommentje:

KOnkrétan 10-es vagyok.


Sokan mondták már,hogy foglalkozzak a nyelvekkel,meg ha 5 vagyok belőlük,akkor úgyse lesz probléma.

Ugyanakkor,a többi tantárgyból se árt jó érettségit írni.

Nem tudom.

2014. febr. 15. 15:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egész attól függ, hogy hol szeretnél továbbtanulni. Ha olyan helyen, ahol nem felvételi tárgy a nyelv, ott hiába is próbálkoznál jó nyelvérettségivel(pluszpontot sem kapsz érte, "csak" nyelvvizsgát egy bizonyos eredmény felett). Ez esetben számítana a többi érettségi eredményed is, és ha azokra nem koncentrálsz, akkor pórul járhatsz.


Ezért tehát azt döntsd el legelőször, hogy milyen irány érdekel, milyen területed dolgoznál szívesen.

2014. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :) Ment a zöld.

Igazából,kifejezetten ilyen irányba szeretnék menni.Nyelszakok,tolmács,ilyesmik.

Ezért tudom,hogy nyelvből kellene érettségiznem.

2014. febr. 15. 23:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Azokhoz a szakokhoz kötelező az emelt szintű nyelv érettségi(értelemszerűen olyan nyelvből, amilyen szakra mész), így arra mindenképp koncentrálj. Keresgélj továbbá a felvi-n, hogy mik a felvételi tárgyak, és az alapján tudod, hogy mely tárgya(ka)t nem szabad még mellőznöd.
2014. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
No para, koncentrálj a nyelvekre, és akkor max duplázol, valakinek eleve könnyebb egy jó érettségit megírni, mint állandóan jó jegyeket hozni mindenből.
2014. febr. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! :)

Majd akkor utánanézek a további felvételi tantárgyaknak.Nem vagyok ugyan benne biztos,de amúgy én a nyelv mellett magyarra meg törire emlékszek,de megnézem a biztonság kedvéért.

A második válaszoló is amit írt,hogy valakinek könnyebb egy jó érettségit megírni,hát lehet van benne valami.Igaz,hogy az 4 év anyaga,de ha úgy vesszük,1 "dolgozat",és nem kell hétről hétre hajtani,hanem van rá elég idő.


Amúgy én úgy érzem,hogy személy szerint nekem a nyelv érettségi könnyebb,mint egy másik.Mert valahogy úgy érzem,hogy az megy a suliba is mindig,meg a nyelveket valahogy nem felejtem el.Se a nyelvtant,se a szavakat.Az angolt is már elsős koromtól tanulom,és elég gyakran használom,tehát nem igazán felejtem el.(tanulok még másik nyelvet is,de ezt hoztam példának)De pl. a magyar,töri,matek,az már inkább témafüggő,hogy mit mennyire jegyzek meg belőlük.Persze,ha azokat is átnézem majd érettségi előtt,megtanulom,meg ilyesmik,akkor fogok emlékezni.

2014. febr. 16. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!