Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy jobb szakmunkásnak menni mint diplomát szerezni?

Figyelt kérdés

Üdv! Felbosszant, hogy ezen az oldalon és szinte mindenhol azt hallom, hogy jobban jár az ember ha szakmunkásnak megy mint ha egyetemre menne.

Meg folyton azzal jönnek, hogy egy szakmunkás sokkal többet kereshet mint egy diplomás.

Szerintem ez hüly.ség!

Konkrét példák;

-Ismerek egy családot ahol a férj és a feleség is szakmunkás, két gyerekük van. A férfi kint dolgozik külföldön az ottani minimálbérért, a nő itthon raktárosként keres kb 100 ezret. Ellenben ismerek több mérnököt, orvost aki több százezret keres havonta.


Másrészt szakmunkásba az odajáró diákok miatt sem mennék ha most újra választanom kéne. Van ismerősöm aki most kikencedikes és asztalosnak tanul, naponta kb tíz percet foglalkozik a leckével és így is 3-as átlaga van, pedig elég gyenge képességű, általánosban majdnem meg is bukott. Aztán tele van drogos, piás tizenévesekkel, akik olyan alpáriak, hogy még az utcán is elkerülöm őket. Emellett sokuk még pocsékul is dolgozik. Nemrég kifestettem egy szobafestővel az egyik szobát, nem nagyon kellett glettelni, nem volt problémás a fal, a festék is jó minőségű mégis foltos és repedezik. Aki pedig ilyen pocsék munkát ad ki a keze közül az ne várja, hogy nagyra becsüljem. Tisztelet a kivételnek!

Persze tudom, hogy vannak diplomás munkanélküliek de aki végig bulizza az egyetemet, ahol amúgy is egy telített szakon van az ne csodálkozonn, hogy nem talál munkát. Értelmes válaszokat szeretnék.



2014. febr. 16. 01:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Azért mondják, hogy többet ér a szakmunkás, mert ezzel nyugtatják magukat, 'nincs diplomájuk és már nem is' lesz emberek az ilyenek.

Nekem is mondták ezt, bele is mentem, szerkezetlakatosnak tanultam, a társaság elviselhetetlen volt!!!! És 6 hónapig bírtam, aztán visszamentem gimibe vizsgákat kellett tenni..Jelenleg végzős gimnazista vagyok, a jelentkezésem az egyetemre már postán is feladtam... Szóval voltam lent s fent is, szerintem ha valakinek van esze és tanulni akar, van türeleme, eltűri a szenvedést, van kitartása stb stb, csak azért ne menjen szakmunkásképzőbe, mert azok a "bizonyos mások" ezt vagy azt mondta, talán a fele se igaz... A legbüfébb szakok legbüfébbikje pl: a szabad bölcsészet, mégis van aki újságíróként friss diplomáskênt azonnali munkát kap, mert szánt időt a kapcsolatépítésre, nem pedig - ahogy írtad - átbulizta az egyetemi éveket. Szerintem ne érdekeljen más mit mond!! Ahová én jelentkeztem rengetegen lejárták, hogy mit fogok majd vele érni, büfészak, meg tisztességes munkád sosem lesz... Sorolhatnám.. Szerintem fejben sok minden dől el, én inkább kihívást látok benne, vannak persze buktatói de a lehetősegeket is átlátom.. Ezzel arra akartam célozni, hogy az olyan emberek mondják azt, hogy a szakmunkás többet ér, mint egy diploma, akiknek nincs kitartásuk, türelmük alapjába véve semmihez.. !!! Van kereset a szakmunkásokra, de én túlkvalifikáltnak tartom magam, hogy ezt válasszam, szerintem te is!

2014. febr. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 arton ***** válasza:
47%

1. Mert szakmunkások között kevesebb az ilyen elitista, öntelt idióta.

2. Mert sokaknak büdös ez a fajta munka (mint itt is látható), de igény lenne rá, és ezért keményen megfizetik.

3.Többre mész vele mint egy büfé szakkal.

4. Külföldön a friss végzett szakmunkás keresettebb mint a friss diplomás.


A haverod aki "naponta kb tíz percet foglalkozik a leckével" lehet képes összerakni egy asztalt. Persze a hozzád hasonlóknak fontosabb, hogy Shakespearet szavaljon, mert az adja a munka minőségét.


"Nemrég kifestettem egy szobafestővel az egyik szobát, nem nagyon kellett glettelni..."


Olcsó húsnak híg a leve. Persze tudom te nem fogsz "vagyonokat" fizetni egy szakmunkás csicskának, majd máskor csináld meg magadnak. Mellesleg a felsőbb rendű diplomások is képesek olyan munkát kiadni a kezük közül, hogy az ember hányingert kap.

2014. febr. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Egy jól dolgozó szakmunkás valóban kereshet többet, mint egy büfészakot végzett diplomás.

Nem egyet ismerek, akiknek ugyan diplomájuk nincs, de igen sikeres vállalkozást indítottak be, és én csak szeretnék a műszaki diplomámmal feleannyit keresni, mint ők.

2014. febr. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%
Tudod, másokat lenézni a munkájuk miatt, nem túl intelligens megnyilvánulás.
2014. febr. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
46%

Én egyszerű érettségivel és asztalos szakmával dolgozok németországban, túlórával néha összejön a 2000 euro feletti összeg is... nem érzem szükségességét a diplomát ezek után.


Vagy ott van nagybátyám, bár Ő már idősebb, 70-es években egyszerű vízvezeték szerelőként végzett és dolgozott, mára egy vállalata van és csatornázást és víz-gáz bekötéseket vállalnak, 1km-ről lerí róla, hogy ki van tömve, és nincs diplomája pedig.

Magyarul a sikerességnek nem alapfeltétele a diploma, arról nem beszélve, hogy attól, hogy van diplomája az embernek az még nem jelenti azt, hogy rögtön olyan munkát talál ahol meg is fizetik érte, pont mikor arról szólnak a hírek, hogy a diplomások mind mennek ki, vagy itthon maradnak, de semmit sem érnek a diplomával, mert végül egy gyorsétteremben vagy bevásárlóközpontban kötnek ki, mert nincs más álláslehetőség.

2014. febr. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Mert sokan ezt gondolják, és mindenki a saját véleményét mondja.
2014. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
19%

:D


Mert a vállalkozók alkalmazzák a diplomásokat, de a vállalkozáshoz csak SOK pénz kell és esetleg szakmunkás vizsga.


Itt a magyarázat.



Uh tanulj meg lopni, aztán vállalkozz, és csináld nagyban!

2014. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem azt mondják, hogy mindenki menjen szakmunkásnak, mert az bármelyik diplománál jobb. De például egy hármas tanuló el akar menni mérnöknek, mert a pontszáma talán nagy nehezen megvan egy gyenge fősulira. Ennek semmi értelme, viszont lehet, hogy ha komolyan veszi, akkor lesz belőle egy nagyon jó hegesztő vagy CNC-s. Amiből szintén hiány van.

Arról nem is beszélve, hogy külföldön is jól el tudnak helyezkedni.


Még azt szokták mondani, hogy büfészakra ne menjen. Mert vannak olyan szakok (és most nem írok egyet sem, nehogy megbántsak valakit), amiket marhára semmi értelme, kb 3 év bulizás, aztán meg munkanélküliség. Ettől az élethelyzettől egy jó szakmunkásvégzettség többet ér.


Ezeket szokták mondani kedves kérdező.

2014. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Biztos vagyok benne, hogy régen más volt a helyzet, de ma már szinte elviselhetetlen egy szakmunkásképző légköre. Több oktatót is ismerek és ők maguk mondják hogy jó ha 5ből 1 szakember lesz.
2014. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Leírtad a választ, mert kevés a jó szakember. Egy jó barátomék ketten a szakmájukban igencsak jók és kimentek külföldre dolgozni (testvérek) 2 éven belül mindketten vettek egy egy házat, most már itthon vannak keresnek itthon is 200 körül. Persze ha diplomások lennének akkor is megkeresnének ennyit sőt biztos vagyok benne, hgoy többet is, de ha elmentek volna egyetemre kb most végeznének, ugyanis 24 évesek. Ők 24 évesen jó munkahellyel, majdnem 3 év szakmai tapasztalattal és lakással, állással rendelkeznek míg egy 24 éves egyetemista csupán egy diplomával. Igen lehet 10 év múlva a diplomás 3x annyit fog keresni, de 10 év alatt ők is elvégezhetnek 2 egyetemi szakot is akár.
2014. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!