Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a kisebbségeket egy demokráciában jobb helyzetbe kell emelni, mint a többséget?

Figyelt kérdés

Ebben annyi igazság van, hogy a demokráciában a kisebbségeket mindenképpen bizonyos jogokkal fel kell ruházni, illetve bizonyos tekintetben pozitívan kell diszkriminálni, hiszen különben ki lennének szolgáltatva a többség kényének. Ez nem azt jelenti, hogy a kisebbségnek jobb helyzetben kell lennie, mint a többségnek, hanem azt, hogy meg kell akadályozni, hogy aránytalanul nagy károkat szenvedjenek a többség által. Jelenleg erre Magyarországon valóban nincs megoldás, hiszen a többség a kisebbségeket elnyomja.


Nem kivételezni kell a kisebbségekkel, csak a többség számára nem szabad lehetővé tenni, hogy a kisebbségek jogainak érvényesítését megakadályozza, a kisebbségeket testileg vagy szellemileg elnyomja, kizsákmányolja, lenézze, munkaerőpiacon és oktatásban negatívan diszkriminálja, személyiségi, emberi jogaiban sértse, megalázza, ellehetetlenítse, kitelepítse. A korábban kisebbségek kárára elkövetett, és jelenleg is kiható ilyen sérelmek esetén a kártalanítás, felzárkóztatás egy demokráciában kötelező. Ez az, ami jelenleg Magyarországon nincs így, ugyanis: a bíróságok az esetek döntő többségében elítélek a vélt rasszista bűncselekmények kisebbségi származású követőit, miközben a többségi származásúakat döntő többségben mentik fel (tehát hátrányos megkülönböztetés van a joggyakorlatban). A munkaerőpiac súlyosan diszkriminálja a kisebbségeket, az oktatás pedig mit sem tesz a felzárkóztatásért, sőt, sajnos a legtöbb helyen még el is hanyagolják az oktatást. A kisebbségek megaláztatása minden napos, gyakran mélyszegénységben élnek, emberi jogaikat korlátozzák (személyi szabadság korlátozása, uzsora, rablás, fosztogatás, rabszolgaság). Magyarországon tízezres nagyságrendben élnek rabszolgák, miközben a törvény ezt hivatalosan tiltja.


De ez nem jelenti azt, hogy olyan előnyökhöz kellene juttatni a kisebbségeket, amelyekkel a többség nem rendelkezik. Ez nonszensz, se oka, se logikus magyarázata nem lehetne egy ilyen gyakorlatnak. De nincs is Magyarországon ilyen gyakorlat. Távolról sem. Azonosan kell eljárni mind a többség, mind a kisebbség esetében. Ez azt jelenti, hogy ha a kisebbség jelenlegi helyzete miatt az Ő oktatásuk több pénzt emészt fel, mint egyébként, akkor ezt a többlet összeget rá kell szánni. Ez nem azt jelenti, hogy jobb minőségű oktatást kell biztosítani. Ez azt jelenti, hogy AZONOS minőségűt kell, de azt akkor is, ha tízszer annyi pénzt emészt fel.


2013. nov. 3. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Az egyik barom kitalálta, a többi meg bele van gyagyulva.

Ez ilyen ideológiai fanatizmus...

2013. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, te is kérdezni szerettél volna...
2013. nov. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 fospuska ***** válasza:
6%
Mert az megoszt és egy kisebbség kontrollálható csupán pénzzel és/vagy pozitív diszkriminációval.A választásokon meg tudni fogja, hova kell ikszelni.
2013. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt valami Szdsz brusúrából állítottad össze? Azt kellene agyilag látni, hogy a cigány állampolgároknak (mert ugye róluk beszélsz) pontosan ugyanannyi jogaik vannak, mint a sváb, szerb, stb nemzetiségű magyar állampolgároknak. És pontosan ugyanannyi kötelességeik is lennének. Pontosan ugyanúgy elmehetne esti oktatásra a cigány, ahogy én tettem a munka mellett, semmi sem gátolja benne. Ja itt már rögtön két "mission impossibile" tényező egymás mellett. A cigányfelzárkóztatás meg hiába zabálja a százmilliárdokat, pontosan ott tart, mint 10 éve.
2013. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Senki nem hiszi ezt...
2013. nov. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a KÖTELESSÉGRŐL is kellene tájékoztatni őket!! A jogaikat már nagyon tudják.
2013. nov. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, a kérdésed és a hozzá fűzött értelmezés kicsit ellentmondásban van egymással. Ennek feltehetően egyes fogalmak, vagy cselekmények félreértése az oka.


Nem értelmezhető a "jobb helyzet". Csak az értelmezhető, hogy a különféle területeken a (terület sajátosságainak megfelelő) feltételeket azonos elv szerint kell biztosítani. Nem azonosan, hanem azonos elv szerint. Két csoport tulajdonságai eltérők lehetnek, ezért a hasonló körülményeket nem feltétlenül azonos módon lehet elérni. De itt nem is ez a lényeg. Hanem az, mit tegyünk, ha egy korábbi időszakban ezek az elvek tartósan és erősen sérültek, ezért mára alapvető lehetőségei vannak a két csoportnak. ÉS ezek az eltérések nagyon sokfélék, bár jó néhány közülük szorosan összefügg. Egy példa (ha már az iskolát hoztad fel). Hiába van azonos felkészültségű, azonos habitusú oktató, hiába azonosak az infrastrukturális lehetőségek, a két diákcsoport nem fog soha hasonló eredményt elérni. Ugyanis minden diák legalább három helyzetet él meg. Az iskolát, az otthont, és a társaival való kapcsolatot. Az utóbbi kettőben olyan mérhetetlen a különbség, amit semmiféle iskola nem tud ellensúlyozni. Aki e problémát (csak) iskolával akarja megoldani, garantáltan elbukik. Kezelni kell az otthont is, mert az első hat évben ott kapta a gyerek a motivációt. És mire az elsőbe megy, minden eldőlt. Nem ismeri a kést villát, nem tud beszélni, nem tudja, mi az hogy tisztaság, nem tudja, mi az hogy kapcsolat, nem tudja mi a munka (sose látott ilyent otthon), nem tudja mi a társas élet. Ezeket hogyan tanítsa meg az iskola? Sehogy! Nem alkalmas terep! Tegyék otthonba? Nem fogja tűrni, mert nem érti meg. Amit nem értünk, vagy figyelmen kívül hagyjuk, vagy tiltakozunk ellene. Ki hogy tud. Mindenki, a cigány is, a zsidó is, a hottentotta és a magyar is. Csak másképp. Ez egy nagyon összetett probléma és a kezelése sokrétű, de főleg nem pénz, hanem hozzáállás kérdése. Ez nincs alapvetően. Az embereket a megosztásra, a gyűlöletre uszítják alattomosan. És ehhez jön kinek kinek a valós rossz tapasztalata, amely az uszítást visszaigazolni látszik. A kosz, a garázdaság, a munkakerülés ténykérdés. De ezeket megszüntetni kényszerrel, megalázással soha nem lehet, csak tanítással és a tények feltételeinek megszüntetésével. Például olyan munkával, amit el tudnak végezni. De gondolja végig mindenki: ha olyan munkát várnak el tőle, amihez nyomokban se ért, mit fog tenni. Az azonos jog azt jelenti, hogy ilyenkor ugyanezt az ellenállást a cigány is meg fogja tenni, és nem ítélhető el emiatt. Viszont megtanítható olyan munkára, amelyet képes elsajátítani, és fölösleges éreztetni vele a helyzetét, mert az a sját ténykedésünk hatásfokát rontja.

Ez egy nagyon jó kérdés, ha helyesen tesszük fel, és rettenetesen nehéz rá jó választ adni. Gyűlölködni, vádaskodni, asztalról lesöpörni sokkal könnyebb.

2013. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés. Rövidítve: miért kapnak kisebbséek előnyösebb bánásmódot mint a többség Mo-n?

Kinek az érdeke ez? Érdekes eredményekre juthatunk, ha elgondolkodunk.

2013. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"miért kapnak kisebbséek előnyösebb bánásmódot mint a többség Mo-n? "


Nem kapnak. Legalábbis a cigány és a zsidó kisebbség nem kap.

2013. dec. 18. 11:04
 10/10 Csutak_Balazs válasza:

7/9 like neked!

kérdező: Ez most kérdés volt, vagy kipakolás?

2014. febr. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!