Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért tartják sokan jobb...

Miért tartják sokan jobb stílusnak a bokszot, mint a karatét?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvasom itt, például hogy: "Egy ökölvívó simán megver egy kyo-st".

A bokszban csak ütni lehet, míg a karatéban rúgni is. Rendeben a kyo-ban nincsen ütés fejre, VERSENYEKEN(!). De edzéseken be szoktuk gyakorolni azokat is. A láb eleve hosszabb a karnál, vagyis egy bokszoló nem tudna ütőtávba kerülni, mivel egy rúgással azért lehet tartani a távolságot.

Másrészt a karatésok tudnak ököllel téglát törni, egy bokszoló hol tud téglát törni? Szóval az ütőerejük sem biztos, hogy nagyobb egy bokszolónak, mint egy karatésnak.



2014. jan. 24. 16:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert a box eletszeru, a karate szabalyszeru.
2014. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, h egy karatés nagyobb eséllyel fog nyerni egy boxolóval szemben, de nem csak ez a lényeg.

Nekem jobban tetszik a box és kész.

2014. jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

az ökölvívásban jobb a mozgáskoordináció,jobb a védekezés,nagyobb a küzdelmi rutin,fejütés.

a karatésok meg stressz helyzetben,felkészületlenül,egy utcai márászkodásnál,hogy tudnának már téglát törni?

az egy só elem a bemutatókon,lendületből végrehajtva,rákészülve,gyakorlati haszna nincsen,tehát felesleges foglalkozni vele.

aki meg utcán távolságot tart,az esélyt ad az ellenfelének arra,hogy elővegye a kését,vagy időt arra,hogy odaérjenek a haverjai segíteni,ezért ez újabb öngól.

2014. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Mert az ökölvívást komolyan csinálják, a magyar karate pedig egy vicc.


A vicc jó móka, de nyilván nem kellene összehasonlítani valami komollyal.


Fordított a helyzet amikor azokat az embereket hasonlítjuk össze boxolókkal, akik komolyan csinálják a karatét. De hát ez nem az átlag sportkaratés szint.


Hogy edzésen mit gyakoroltok, az tök mindegy. Ha az számítana, hogy mit akartok gyakorolni edzésen, akkor a kravmagások a világ urai lennének. De ehhez képest semmik, bár.. versenyezhetnének karatésokkal igazából, én kíváncsi lennék melyik edzés eredménye életszerűtlenebb.


Nem jó minden edzésmódszer, a sportkaratés edzésmódszerek 90%-ban gyakorlatilag értelmetlenek.


Ilyen ez a téglatörés dolog, a téglatörés még nem harci készség.. Az ütőerő is csak egy látszólagos dolog, bár a boxolók ütőereje egyáltalán nem rossz, de ők be is tudják vinni az ütést.


Na ez a nem mindegy.

2014. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:

Karate meg box ... Ugyan inkább judózzatok íme egy videó arról mit ér egy thai boxos egy judós ellen


http://www.youtube.com/watch?v=QvXjF1oadgk

2014. jan. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 aikiboxer ***** válasza:
100%

Több okból.


(1) Box: védőfelszerelés (fogvédő+nagykesztyű) = full contact életszerű küzdelem vs. Karate = semicontact levegőkékítés (shotokan, wadoryu, shito-ryu) vagy nincs is fejütés (kyo). Konkrétan a karatésok meg se tudnak ütni rendesen egy emberi fejet, mert soha nem csinálták csak elméletben.


(2) Box = organikus, harmonikus, gömbszerű természetes mozgás vs. Karate = berozsdásodott robotember szögletes mozgáskultúra.


(3) Box = nagyon jó lábmunka, Karate = attól függ, de a robotember kihon teljesen retrográd (meg a "csípőből ütés" és egyéb dolgok is -- a bokszoló az egész testét beleadja az ütésbe, a karatés ezt nem tudja)


(4) Boksz = 30 cm-rel hosszabb ütések a mozgáskultúrának köszönhetően, Karatés = még hiányzik neki 30 cm de már kapja az ütéseket


(5) Boksz = sorozattámadás, Karate = jórészt ippon kumite.


(6) Boksz = zsákolás, karate = levegőkékítés.


(7) Boksz = azok a karatésok, akik kipróbálták és ottragadtak; karate = mutass nekem egyetlen bokszolót, aki inkább karatézni kezdett helyette...

2014. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
58%
Ez szerintem is egy jó kérdés. Én is karatézok (kyokushin). Amiket felsoroltál kérdező, azok teljesen jogosak. Jó nem lehet fejre ütni küzdelem közben, de a kihonban az is benne van. Ezenkívül szerintem a karatésok fejet is tudnak védeni. Versenyeken oldalról és szemből is lehet már fejre rúgni. Én serdülőben vagyok és már ott is vannak elég brutális fejrúgások. Ami meg ezt a levegőkékítést illeti. Full contackt-ban küzdünk ergo egymást ütjük és rúgjuk. A végére pedig annyit, hogy lehet valakinek nem jön be a karate, de ezért miért kell rögtön szidni? Ha ennyire rossz lenne akkor miért választják világszerte rengetegen ezt a stílust?
2014. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mert nincs igényszint, ezért választják. Mert sok 'hobbistának' az is elég, ami van.


Nem kell nektek harcművészet, elég a sport kyo, ha ez nektek jó.. akkor jó. :)


Ilyen hozzáállás miatt lett olyan a színvonal, amilyen. Akinek meg magasabb az igényszintje, az eljön karatéról és boxol, aikidozik, vagy csinál mást. Én kungfuzom. Miért? Mert normális edzésszám van, hosszú edzések, nem csak hiszem hogy megtanulok ütni, hanem tényleg tanulok. Megtanulok mozogni, természetes a mozgásom, karate alatt szinte csak visszafejlődött, most végre tényleg kihozhatom azt amire az emberi test képes.


Ennek van értelme, heti 2-3 kis karate edzésen.. egyszerűen (szinte) semmit sem adna. Azzal kezdve, hogy nem természetes a mozgás. Akkor már inkább thaibox, mert azok is vannak olyan kemények mint a kyo-sok, de szinte már könnyed a mozgásuk szerintem, ha összehasonlítjuk.


A karate magyarországon megmaradt szintje.. szinten aluli (95%-ban)

Bocs.

2014. jan. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

aikiboxer válasza megint egy kabaré :D De azért jó fej, jókat szoktam derűlni az irásain :)

Röviden, azért tartják jobbnak, mert hamarabb meg lehet tanulni. Azt, hogy mit ér el tudásával utcán ha megfogják ....

2014. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Pont, hogy a bokszolónak van több esélye
2014. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!