Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Már dolgozok, de szeretnék tovább tanulni. 4 éves főiskola és esetleg msc. A munkahellyel lehet tanulmányi szerződést is kötni, emiatt 2 lehetőségem van:


A: megkötjük a szerződést, de akkor 8 évig még itt kell maradnom, nem mehetek máshova főállásban dolgozni. Ebben az esetben lenne tanulmányi szabadságom, ugyanúgy kapnám a fizetést és kb 8 évig még biztos munkahelyem lenne.


B: magam fizetem a majdnem 300E ft-ot/félév viszont nem vagyok elkötelezve. Nehézkesen, de bírnám fizetni. Ha 100E-ret keresek(100-120 között szokott alakulni a havi pénz) akkor az itthoni dolgokba beleadok 30at+ kb 60E a suli félévente. Ebben az esetben viszont a saját szabadságomból mennének el a vizsganapok(21 az alapszabim)


Az a baj, hogy még pályakezdő vagyok és sok helyen kipróbálnám magam. A munkahely alapból nyugis, délután/ hétvégén tanulni is lehetne. Külföld is tervben van, de úgy érzem, ha 30-35 évesen mennék ki, már késő lenne, pedig akkor se számítanék öregnek.


2014. febr. 17. 16:51
 1/1 anonim ***** válasza:
tanulmányi szerződés mindenképpen..akkor el is végzed..ellenkező esetben kevesebb az esélye jóval..
2014. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!