Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész mérnök szeretnék...

Vegyész mérnök szeretnék lenni. Adnátok tanácsokat és tapasztalatokat hogy milyen?

Figyelt kérdés

Egyre jobban érdekel a kémia és lehet hogy majd oda megyek középsuliba.Mesélnétek hogy milyen?(nehéz-e ...).Ez mellett szeretem még a matekot is.

Szerbiában élek és itt nem hiszem hogy kutató laborokban fogok dolgozni.Max tanárként.De az nem tetszik mert csöndes is vagyok stb...:)



2014. febr. 19. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Én BME-s vagyok, a BSc diplomám már megvan, most a mesterdiplomát űzöm vegyészmérnökin. Alapvetően nem rossz a képzés, de nagyon erős, magasak a követelmények. Sok az előadás, az elméleti részek, amit utána laborban is kipróbáltok. Laborból is sok van, 2-3 db jut egy félévre, és azok aztán tényleg megtanítják a szakmát. Van beugró, amit ha elrontasz, nem végezheted el az adott labort. Begyűjtesz 3 buktát a beugrókon és máris elbuktad az egész tárgyat. Aztán ott a jegyzőkönyv: azzal aztán órákig lehet szöszölni mire kijön valami, ha egyáltalán rájössz mire kíváncsiak. De azért jót is mondok. Az elmélet-gyakorlat aránya tökéletes, ami fontos azt több tárgy keretein belül is hallod majd, tehát jól a fejedbe tömik a szakmát. A laborok sokat segítenek készülni az elméleti ZH-kra, vizsgákra mert megérttetik veled amit előadáson mondanak. Vizsgából nincs sok, 3-4/félév, viszont azok elég combosak, olykor több száz oldalnyi anyagból. Tanácsként talán ennyit: tanuld meg beosztani az idődet. Lesz olyan hét hogy 3 jegyzőkönyvet kell beadnod, 3 beugróra tanulnod és még 2 ZH-t is írtok. Ha a látókörödbe kerül egy ilyen "tömör gyönyör" akkor azonnal kezdj tanulni. Sokan ott hibázzák el hogy nem érdekli őket a feladataik mennyisége, "majd tanulok pár nappal ZH előtt". Hát nem. Összefoglalva nem kérnek lehetetlent, de erős a képzés. Az jó ha jól megy a matek-kémia, de számíts rá hogy nem sokáig nyújt támaszt a középsulis tudásszint. Max első félévben segít, utána már nem tanítani fogják, hanem alkalmazni, és elvárni hogy ismerd az alapokat. A végére hagytam egy pozitívumot: az olyan városi legendák hogy "úgy javítanak ZH-t hogy földobják a köteget és ami az asztalon marad az átment a többi bukta" ezek egyáltalán nem igazak. Nagyon korrekt tanáraink vannak, ahol lehet keresik a pontokat mindenkinél. Vizsgán is segítenek, rávezetnek a megoldásra, kérdéseikkel irányítják a logikádat, szóval teljesen korrekt a dolog.Aztán ha van bármi konkrét kérdésed, írd le ide, fogom figyelni.
2014. febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!